DayZ może pojawić się również na konsolach stacjonarnych

Bohemia Interactive pracuje aktualnie nad grą DayZ, która ukazała się na komputerach osobistych w systemie Early Access. Autorzy gry rozpatrują również możliwość debiutu na konsolach.

DayZ to gra akcji z zombiakami w rolach głównych. Tytuł jest przedstawicielem gatunku survival horror, i choć nieskończony, to przyciąga miliony graczy przed ekrany monitorów.
DayZ to gra akcji z zombiakami w rolach głównych. Tytuł jest przedstawicielem gatunku survival horror, i choć nieskończony, to przyciąga miliony graczy przed ekrany monitorów.

Generalnienie, to decyzja o wydaniu DayZ na platformie PlayStation 4 to tylko kwestia formalna, bowiem autorzy już wcześniej zapowiadali taką wersję gry. Tytuł miałby się pojawić na najnowszej konsoli Sony, ale co z właścicielami Xbox One?

Bohemia Interactive jest zainteresowana współpracą z Microsoftem, oraz generalnie rynkiem konsolowym, ale wymaga również specjalnego podejścia do kwestii dystrybucji gry. Wiemy doskonale, że na komputerach osobistych wczesny dostęp otrzymało wielu graczy. Podobny manewr mógłby odbyć się na Xbox One.

„DayZ na pewno będzie tytułem multiplatformowym, taka jest wizja ze strony Bohemia Interactive. Ale inne platformy ogłosimy, gdy będziemy zbliżać się do tego punktu. Nie podjęto jeszcze decyzji o premierze DayZ. To zależy od opcji oferowanych przez Sony. Wszyscy mówią, że firma rozważa projekt w stylu Early Access. Przyszły rok będzie zależał w dużej mierze od tego, co konsole zaoferują w kwestii strategii wydawniczych.” – Dean Hall, producent gry DayZ.

Gra generalnie polega na przetrwaniu w świecie opanowanym przez żywe trupy. Gracze mogą ze sobą współpracować, ale również walczyć. Aspek przetrwanie jest tutaj kluczowy, ponieważ zawodnik bogatszy w uzbrojenie może zostać najzwyczajniej okradziony przez innych graczy. W DayZ nigdy nie możemy być pewni swego. Gra pozwoli na rozgrywkę do stu graczy na jednym serwerze, co czyni z niej bardzo rozległy i zróżnicowany teatr działań. Pozycja nadal jest dopracowywana oraz dorzucane są do niej nowe elementy.

[dzięki – http://www.eurogamer.net/articles/2014-09-30-xbox-one-dayz-is-definitely-going-to-be-a-multi-platform-title]

Written By
More from Patryk

Prezes Nintendo Satoru Iwata zmarł w wieku 55 lat

Smutne wieści dochodzą do nas zza granicy. Mianowicie zmarł popularny Satoru Iwata,...
Read More