Data premiery gry Resident Evil Zero HD Remake i nowe informacje

W sieci ostatecznie pojawiły się informacje dotyczące gry Resident Evil Origins Collection, czyli zestawu zawierającego Resident Evil HD i Resident Evil HD Remake.

Resident Evil Zero HD to prequel wcześniej odświeżonego Resident Evil HD, który został zapowiedziany na konsole Xbox 360, Playstation 3, PlayStation 4, Xbox One oraz komputery osobiste. Tytuł wchodzi również w skład zestawu Resident Evil Origins Collection, która zawiera oba tytuły i pojawi się na wcześniej wspomnianych konsolach. Premiera odświeżonego prequela nastąpi już 19 stycznia, a więc szybciej niż pierwotnie zakładano.

To dobra wiadomość dla fanów klasycznych odsłon cyklu Resident Evil. Popularne wśród sympatyków marki Resident Evil Zero opowiada tak naprawdę historię funkcjonariuszki Chambers i Billy’ego, którzy byli świadkami przerażających wydarzeń w rezydencji. Ten tytuł należy traktować jako rozpoczęcie całej historii tego popularnego cyklu i chociażby z tego powodu warto jest go poznać.

Dowiedzieliśmy się, że gra Resident Evil Zero Remake będzie działała w jakości 1080p na Xbox One oraz PlayStation 4. Dodatkowo twórcy z firmy Capcom opracowali udźwiękowienie w jakości 5.1 surround oraz możliwość przełączenia się pomiędzy klasycznym sterowaniem i nową wersją.

Ponadto zapowiedziano nowy tryb rozgrywki, mianowicie tak zwane Wesker Mode, które odblokujecie po pierwszym ukończeniu gry. W tym trybie rozgrywki zagracie zmutowaną wersją Alberta Weskera (po incydencie z Uroboros), któremu towarzyszyć będzie kontrolowana przez nieco Rebecca Chambers. Wesker ma poruszać się bardzo szybko i być bardzo wytrzymały na obrażenia zombies. Na koniec warto wspomnieć o dodatkowych strojach pielęgniarki dla Chambers i dodatkowym fraku dla Billy’ego, ale tylko dla wszystkich zainteresowanych zamówieniem przedpremierowym.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=8i23-QWPIzs” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”56178ed674a791dd4b671075″]

Written By
More from Patryk

2K Games już pracuje nad grą Mafia III?

Mafia III to jedna z najbardziej oczekiwanych zapowiedzi gier wideo. Legendarny cykl...
Read More