Darmowy Deep Down ma zachęcić graczy do kupna PlayStation 4

Deep Down jest grą z gatunku action RPG, za którą odpowiedzialna jest firma Capcom przy współpracy z SCE Japan Studio. Tytuł ten oparty jest o model free- to- play, co oznacza, że jest darmowy.

Deep Down ma być jedną z najładniejszych gier dostępnych na konsolę PlayStation 4, a do tego darmową.

Deep Down zostało zapowiedziane już niemal półtora roku temu i od tamtego czasu wszyscy są pod wrażeniem tego, co Capcom chce oddać graczom w ich ręce, ponieważ tytuł na wszelakich materiałach zachwyca pod względem graficznym. Nie byłoby pewnie tych wszystkich zachwytów, gdyby nie fakt, że najnowsza produkcja firmy Capcom będzie darmowa. Twórcy komentują to w następujący sposób:

“Cały czas istnieją precedensy w istnienie darmowych gier na konsolach, ale wiemy, że to ambitny tytuł. Deep Down, który tworzymy wewnętrznie w oparciu o model free- to- play  będzie wielką korzyścią dla graczy, którzy będą chcieli wypróbować swój nowy sprzęt, bez dodatkowych kosztów. Myślimy, że ten model biznesowy jest wart spróbowania.”

Oczywiście są wątpliwości, czy japońska firma z modelu free- to- play nie przejdzie w model pay- to- win. Oznaczałoby to, że gra będzie naszpikowana mikropłatnościami, a gracze, którzy nie będą chcieli inwestować pieniędzy zostaną z góry skazani na porażkę. Jednakże patrząc na powyższe słowa twórców można mieć nadzieję, że w Deep Down nie będą liczyć się pieniądze, a umiejętności graczy.

Deep Down zmierza tylko i wyłącznie na najnowszą konsolę Sony, czyli na PlayStation 4. Premiera gry zaplanowana jest na październik tego roku.

[dzięki- DualShockers]

More from Mikołaj Ciesielski

18 minut z No Man’s Sky

Nie możecie się doczekać premiery najnowszej produkcji ekipy Hello Games, czyli No...
Read More