Dark Storm: Ascension – powstaje gra inspirowana Deus Ex i Metal Gear Solid

Nowo założone studio Fenrir pracuje aktualnie nad grą Dark Storm: Ascension, która ma być inspirowana seriami Deus Ex oraz Metal Gear Solid. Projekt niestety jest uzależniony od Kickstartera.

Ekipa Fenrir Studios celuje wysoko, bo chce inspirować się grami z serii Deus Ex oraz Metal Gear Solid. Ich skradanka nie jest jednak ustabilizowanym projektem, bo niestety jej przyszłość zależy od wsparcia graczy na Kickstarterze.

Tym niemniej warto jest się nią zainteresować, bo wprowadza fajny klimat, tajemniczą bohaterkę oraz stosunkowo przyjemne schematy rozgrywki. W Dark Storm: Ascension (trochę przekombinowany tytuł, czyż nie?) akcję możemy obserwować tak z pierwszoosobowej perspektywy, jak również widoku TPP.

Główną bohaterką gry jest niejaka Amber Kingsley, która w przeszłości była żołnierzem, ale zdyskredytowano ją za jedną nieudaną akcję. Teraz zatrudniona jest w firmie ochroniarskiej i wplątuje się w intrygę podczas drugiej zimnej wojny pomiędzy USA a Rosją.

W grze mamy wyruszyć na Alaskę, aby uwolnić naszą dawną przyjaciółkę. Dark Storm: Ascension cechują schematy skradankowe znane z Metal Gear Solid oraz Deus Exa. Premiowane jest skrywanie się w cieniu i przemykanie pomiędzy żołnierzami.

Pytanie tylko: ile z tego projektu pozostanie za kilka, czy kilkanaście miesięcy, jeżeli tylko zbiórka na Kickstarterze się nie powiedzie? Gra jest ciekawostką na chwilę obecną, aż dziw, że nie ma oficjalnego wydawcy.

[dzięki – http://www.pcinvasion.com/dark-storm-ascension-is-a-new-stealth-action-game-coming-to-kickstarter]

darkstorm

Written By
More from Patryk

Sonic Boom szansą na powrót Segi w glorii i chwale?

W sieci opublikowano pierwsze materiały z gry Sonic Boom, która jest najnowszym...
Read More