Dark Souls 2 trafi na PlayStation 4 oraz Xbox One? Autorzy twierdzą, że jest taka możliwość

Autorzy gry Dark Souls 2 wypowiedzieli się na temat ich nie tak dawno wydanej gry, która trafiła na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Tytuł mógłby się pojawić na next genach, ale na ten moment twórcy nie mają dla nas konkretnych informacji.

Zapowiedziano pierwszy dodatek do gry Dark Souls 2.
Zapowiedziano pierwszy dodatek do gry Dark Souls 2.

Atsuo Yoshimura, producent gry Dark Souls 2 wyjawił, że jest wielki potencjał w jego grze, oraz mogłaby ona pojawić się w wersjach na Xbox One, oraz domyślnie na PlayStation 4. Informacje zostały opublikowane przez Official Xbox Magazine, który zamieścił stosowny wpis na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Yoshimura udzielił krótkiego wywiadu wyżej wymienionej redakcji, w którym stwierdził, że są realne szanse oraz możliwości na to, aby tytuł pojawił się na Xbox One. Oczywiście padła fraza o konsolach nowej generacji, ale nie otrzymaliśmy większej ilości konkretów. Pracownik From Software uważa, że jest spory potencjał, ale na ten moment studio zajmuje się pracami nad dodatkami fabularnymi do Dark Souls 2. Oto jego komentarz w tej sprawie:

”Taka sposobność ma spory potencjał, ale na ten moment nie planujemy takich działań, ponieważ pracujemy aktualnie nad dodatkami fabularnymi w formie DLC. Po tym jak zakończyliśmy prace nad naszą grą, z miejsca zajęliśmy się przygotowywaniem rozszerzenia ”The Lost Crowns”. Mogę obiecać, że po wydaniu tej zawartości rozsądzimy, co dalej z tematem konsol nowej generacji.”

Dark Souls II to jeden z ambitniejszych przedstawicieli gatunku RPG w ostatnich latach. Jest to gra na wskroś wymagająca, trudna, otwarta na wiele strategii i niezwykle wciągająca. Tytuł jest dostępny na platformach PlayStation 3 i Xboksie 360. Premiera na komputerach osobistych nastąpiła w kwietniu tego roku.

Written By
More from Patryk

Wysyp informacji i screenów z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Magazyn GameStar jest źródłem pikantnych informacji na temat gry Wiedźmin 3: Dziki...
Read More