Czyżby Sony kupowało ekskluzywność gier third party na PlayStation 4?

W sieci pojawił się bardzo ciekawy wywiad z Philem Spencerem, szefem Xboksa, który ujawnił swój pogląd na Sony i ich politykę gier ekskluzywnych.

Okazuje się, że Sony wcale nie kusi twórców gier swoim udziałem na rynku, ale konkretnymi umowami oraz pieniędzmi. Tak przynajmniej twierdzi Phil Spencer, szef Xboksa, który uważa, że japoński gigant ”kupuje” ekskluzywność gier od producentów third party.

”Oni kupują ekskluzywność gier typu third party. Wiesz, ja również czytam te same artykuły, co gracze i wiem, jak wygląda świat producentów gier. Niektórzy uważają, że kupno ekskluzywności gier third party jest tańsze, bo niby producent bierze pod uwagę udział w rynku. To nie jest prawda, Sony po prostu zawiązuje zwykłe transakcje i kupuje sobie gry ekskluzywne.”

Phil Spencer oczywiście dodaje, że Xbox stara się koncentrować na studiach first party i takie gry będzie promował. Jego zdaniem nie ma większego sensu wydawać ogromne kwoty na częściową ekskluzywność gier od producentów third party. Nawet jeżeli mowa tylko o punktowym marketingu (sytuacja z Destiny).

Walka na gry ekskluzywne trwa w najlepsze. Ale ma to oczywiście swoje dobre strony, bo gracze mogą czuć się rozpieszczani przez wspaniałe gry. Jakie jest Wasze zdanie na temat polityki Sony i ich gier ekskluzywnych?

[dzięki – http://www.psu.com/news/27771/PS4-third-party-exclusives-are-down-to-money-says-Microsoft]

Jaką konsole wybraliście i dlaczego?
Jaką konsole wybraliście i dlaczego?

[interaction id=”55a368cf529840a30eccf2db”]

Written By
More from Patryk

Gears of War: Ultimate Edition – porównajmy reedycję z oryginałem

Gears of war: Ultimate Edition na Xbox One to niespodzianka i gratka...
Read More