Czy powstanie kontynuacja The Last of Us?

The Last of Us: Remastered, jedna z najciekawszych gier na PlayStation 4!

Niedawno ogłoszono oficjalną datę premiery The Last of Us na nową konsolę Sony. Gra będzie nosić podtytuł Remastered i będzie zawierać w sobie nie tylko pełną wersję The Last of Us, ale także wszystkie dostępne DLC, które zostały wydane na PlayStation 3. Nic dziwnego, że plotki na temat drugiej części nie ustają.

Fani czekają na kontynuacje świetnego The Last of Us. Czy twórcy ich zadowolą?

Plotki nie ustają, a za sprawą naszego rodaka Marka Okonia, który dołożył coś od siebie przy pracach nad The Last of Us, w sieci zaczyna aż wrzeć. Dlaczego? Co takiego zrobił pan Marek? Otóż zamieścił on w internecie grafikę, która przedstawia Ellie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wspomniana bohaterka na przedstawionym obrazku jest nieco starsza, niż w grze, a w dodatku trzyma gitarę(Joel obiecał, że kiedyś nauczy Ellie grać na gitarze). Nic więc dziwnego, że wszyscy ową grafikę uznali za zapowiedź drugiej części The Last of Us. Niestety, zapewne dla wszystkich, pan Marek szybko ostudził graczy, wyjaśniając, że jest to tylko zwykły fanart i nie zapowiada on niczego. Jednakże rzućcie okiem.

The Last of Us to interaktywny survival horror, który łączy w sobie grę akcji i element przygodowe. Odpowiedzialne za tę grę było studio Naughty Dog, które wcześniej pokazało swój kunszt tworząc między innymi serię Uncharted. Podczas rozgrywki, aby przeżyć przyjdzie nam się zmierzyć z kilkoma typami przeciwników. Zaczynając na ludziach, a na zainfekowanych tajemniczym grzybem kończąc. Pomoże nam w tym szeroki asortyment broni palnej oraz białej(nóż, maczeta). Poza kampanią główną dla jednego gracza twórcy dali graczom do dyspozycji tryb multiplayer, który zawiera dwa tryby: „Ocaleni” i „Walka o zapasy”. Różnią się one tym, że w tym pierwszym trybie gramy do pierwszej śmierci, a w drugim po polegnięciu mamy możliwość powrotu do zabawy. The Last of Us zadebiutowało 14 czerwca 2013 roku na PlayStation 3 i z miejsca podbiła serca wielu graczy. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody oraz 6 mln sprzedanych egzemplarzy.

More from Mikołaj Ciesielski

Pierwszy gameplay z gry Mad Max!

Mad Max to kultowa marka. Już za jakiś czas na rynek trafi...
Read More