Czy Call of Duty: Modern Warfare 3 rozjedzie Battlefield 3?

battlefield3-small
battlefield3-small

Battlefield 3 może i jest najszybciej sprzedającą się grą w historii firmy Electronic Arts, ale zdaniem analityków nie ma szans w starciu z tegoroczną odsłoną serii Call of Duty.

 

Battlefield 3 może i jest najszybciej sprzedającą się grą w historii firmy Electronic Arts, ale zdaniem analityków nie ma szans w starciu z tegoroczną odsłoną serii Call of Duty. Według szacunków Michaela Pachtera z firmy Wedbush Morgan, Modern Warfare 3 zapewni koncernowi Activision 1,1 mld dolarów przychodu w ciągu zaledwie 6 tygodni od premiery.

Starcie tytanów – takim mianem anonsowano rywalizację o tytuł najlepiej sprzedającej się gry roku, w której głównymi konkurentami są Battlefield 3 i Call of Duty: Modern Warfare 3. Wygląda na to, że wynik starcia znany jest jeszcze przed walką.

Kilka dni temu „elektronicy” pochwalili się, że sprzedaż Battlefield 3 w premierowym tygodniu osiągnęła rekordowy pułap 5 mln egzemplarzy. Tym samym dzieło studia EA DICE uznane zostało za najszybciej rozchodzącą się grę w 29-historii koncernu. Mimo bardzo dużego zainteresowania ze strony graczy, dotrzymanie kroku konkurencji spod szyldu Call of Duty może być jednak wyzwaniem ponad siły…

Zdaniem Michaela Pachtera, analityka firmy Wedbush Morgan, Call of Duty: Modern Warfare osiągnie sprzedaż na poziomie o 10% wyższym niż CoD: Black Ops, czyli grubo powyżej 25 mln kopii. Warunkiem jest, by gra osiągnęła średnie oceny minimum 85/100. Biorąc jednak pod uwagę, że za produkcję odpowiada doświadczona ekipa deweloperów ze studia Infinity Ward, takie noty wydają się czymś niemal pewnym. Tym samym po raz kolejny nie uda się zagrozić dominującej pozycji serii CoD na rynku.

Przypomnijmy, że premiera Call of Duty: Modern Warfare 3 zaplanowana została na 8 listopada. Gra ukaże się w wersjach na komputery PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. W przypadku tej ostatniej platformy gracze powinni jednak pohamować chęci sprawdzenia gry przed tym terminem, zwłaszcza przy wykorzystaniu jej pirackich kopii. Stephen Tolouse, szef departamentu ds. przestrzegania zasad polityki Xbox Live przestrzegł, że tego typu działania będą karane dożywotnim banem na tę usługę.

Written By
More from konadmin

Kochasz platformówki? Zakup PlayStation Vita!

Sony, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, zamieściło w sieci ciekawą...
Read More
battlefield3-small

Battlefield 3 może i jest najszybciej sprzedającą się grą w historii firmy Electronic Arts, ale zdaniem analityków nie ma szans w starciu z tegoroczną odsłoną serii Call of Duty.

 

" />