Czekacie na The Witcher 3? Zagrajcie w grę planszową z udziałem Geralta!

CD Projekt RED ma dobre wiadomości dla wszystkich sympatyków prozy Sapkowskiego. Już nie długo pojawi się gra planszowa w klimatach cyfrowej wersji Wiedźmina!

3w650c0.bild

Twórcy ze studia CD Projekt kują żelazo puki gorące, toteż w tym roku zostaną wydane dwa projekty osadzone w świecie Geralta z Rivii. Pierwszym będzie wyczekiwany od lat Wiedźmin 3, drugim zaś, nie mniej interesującym –  Wiedźmin Gra Przygodowa. Studio zaobserwowało ogromne zainteresowanie marką, co skłoniło ich do stworzenia gry planszowej opartej na historii ostatnich części cyfrowej wersji Wiedźmina. Na oficjalnej stronie CD Projekt pojawiła się stosowna notka, tłumacząca decyzję:

„Obserwacja dynamicznego rozwoju marki Wiedźmin, której wyrazem – prócz gigantycznego zainteresowania towarzyszącego „Dzikiemu Gonowi” – jest oficjalna zapowiedź gry planszowej osadzonej w jej uniwersum, jest dla nas powodem nie tylko do wielkiej dumy, ale też szczerej satysfakcji(. . .)Wiedźmin Gra Przygodowa” stanowić będzie idealną propozycję zarówno dla fanów uniwersum, jak i zupełnie nowych graczy, poszukujących wymagającej, ale i odprężającej rozrywki w gronie przyjaciół. Tytuł pozwoli na przemierzanie wiedźmińskiego świata w poszukiwaniu przygód oraz złota pod postacią jednego z czterech zróżnicowanych bohaterów: zabójcy potworów Geralta z Rivii, barda Jaskra, urokliwej czarodziejki Triss Merigold oraz krasnoludzkiego wojownika imieniem Yarpen Zigrin.”

Rodacy wrzucili do sieci nawet pierwszy zwiastun tego projektu – zapowiada się całkiem ciekawie. Ilu z Was skusi się na grę w gronie przyjaciół, odkładając tym samym pada na półkę?

Written By
More from konadmin

Chude półrocze Nintendo

Pierwsze sześć miesięcy roku fiskalnego 2011/2012 z pewnością nie było udane dla...
Read More