Czego możemy się spodziewać po E3 2011?

targi-e3-2011-projektkonsola-small
targi-e3-2011-projektkonsola-small

Do tegorocznej edycji targów E3 coraz bliżej – impreza odbędzie się w dniach od 7 do 9 czerwca 2011 roku w Los Angeles.

 

 

Do tegorocznej edycji targów E3 coraz bliżej – impreza odbędzie się w dniach od 7 do 9 czerwca 2011 roku w Los Angeles. Jakie niespodzianki szykują zatem giganci branży gier video: Sony i Microsoft?

Na zeszłorocznej konferencji prasowej podczas E3, Sony skupiło się przede wszystkim na promocji nowego kontrolera – Playstation Move. Od momentu wprowadzenia urządzenia na rynek, zaimplementowano jego obsługę (z powodzeniem) chociażby w Killzone 3. Nie wiadomo, czy Move doczeka się jakiejś większej gry dedykowanej specjalnie dla tego kontrolera – możliwe, że światło dzienne ujrzy w końcu zapowiadane już rok temu Sorcery (data premiery wstępnie ustalona została na lipiec br.). Z pewnością Sony wiele miejsca poświęci następcy PSP, czyli Next Generation Portable oraz telefonom z serii Xperia.

E3-2011-targi-gier-video-ps3-xbox360

Jeśli chodzi konkretnie o tytuły na PS3, można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że Naughty Dog i Insomniac przedstawią nowe materiały dotyczące swoich flagowych serii – Unachrted i Resistance. Kolejne wewnętrzne studio Sony, czyli Sucker Punch przygotowuje się już do premiery Infamous 2. Czy Sony pokaże cos więcej? Nie wiadomo, choć w branży sporo mówi się o ewentualnej zapowiedzi Sly 4, o którym wiadomo jedynie, że powstaje. Możliwe, że tokijski gigant ma w zanadrzu jakieś niespodzianki. Być może dowiemy się czegoś o oczekiwanym od dawna The Last Guardian.

Wielką niewiadomą pozostaje Microsoft – w poprzednim roku firma Billa brylowała w trakcie E3 dzięki Kinectowi. Tym razem pozostają jedynie domysły; żeby zaistnieć Microsoft potrzebuje czegoś dużego, w innym przypadku wypadnie blado w porównaniu do konkurencji. Chyba że prawdziwe okażą się plotki na temat następcy Xboxa 360, do którego wstępnych narzędzi dostęp ma już podobno EA. Poza tym, można się spodziewać kolejnych prezentacji Gears of War 3 oraz Forzy 4. Gigant z Redmond najprawdopodobniej nie szykuje żadnych innych, dużych tytułów.

Written By
More from konadmin

Splinter Cell Trilogy – screeny

Ubisoft udostępnił screeny Splinter Cell Trilogy.
Read More
targi-e3-2011-projektkonsola-small

Do tegorocznej edycji targów E3 coraz bliżej – impreza odbędzie się w dniach od 7 do 9 czerwca 2011 roku w Los Angeles.

 

 

" />