„Czarny ekran śmierci” na 3DS

3ds-nintendo-konsola-przenosna-3d-projektkonsola-pl-small
3ds-nintendo-konsola-przenosna-3d-projektkonsola-pl-small

„Czarny ekran śmierci” pojawia się najczęściej w trakcie gry w Super Monkey Ball.

 

3ds-konsola-przenosna-nintendo-projektkonsola-pl

 

Nowa, kieszonkowa konsola firmy Nintendo zadebiutowała na półkach amerykańskich i europejskich sklepów w ubiegły piątek. W ciągu ostatnich kilku dni na forach internetowych, wśród wielu bardzo pochlebnych opinii o możliwościach urządzenia, pojawiło się także kilka niepokojących doniesień o wykrytych usterkach. Jeden z najczęstszych problemów, z jakimi spotykają się nabywcy Nintendo 3DS, ochrzczono mianem „czarnego ekranu śmierci” (black screen of death). Choć na ogół rozwiązaniem jest reset konsoli, nie w każdym przypadku taki zabieg okazuje się skuteczny.

Czarny ekran śmierci” (nazwa nawiązuje do słynnego „czerwonego pierścienia śmierci” znanego użytkownikom Xboksów 360) pojawia się najczęściej w trakcie gry w Super Monkey Ball. Sporadycznie problem zaobserwowano również w Street Fighter IV 3D, Pilotwings, Ghost Recon, i Lego Star Wars a nawet podczas zabawy awatarami Mii.

Przyczyny tej usterki nie są znane. Jeden z użytkowników forum NeoGAF zauważył, że „czarny ekran śmierci” ma związek ze słabą jakością sygnału sieci Wi-Fi, co jednak nie zostało dotąd potwierdzone przez przedstawicieli japońskiego koncernu.

Jak najlepiej poradzić sobie z tą usterką? Tutaj także zdania są podzielone. Większość osób twierdzi, że wystarczy zastosować się do instrukcji, czyli zresetować konsolę. Zdaniem innych, należy sformatować kartę SD i skorzystać z systemu plików FAT32. Jeżeli mimo tych zabiegów „czarny ekran śmierci” nadal psuje zabawę, warto zwrócić się do sprzedawcy z prośbą o wymianę wadliwego urządzenia na inne. Większość sklepów nie robi z tym problemu.

Przypomnijmy, że konsola Nintendo 3DS na polskim rynku oferowana jest w cenie około 1000 zł. Wśród tytułów startowych znaleźć można m.in. Super Street Fighter IV 3D, Ridge Racer 3D, Ghost Recon Shadow Wars, Rayman 3D i Asphalt 3D.

 

black-screen-ekran-smierci-konsola-3ds-nintendo


Written By
More from konadmin

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes dozwolone od lat 17

Amerykańsko-kanadyjska agencja ratingowa, która zajmuje się ocenianiem zawartości i wyznaczaniem granic wiekowych...
Read More
3ds-nintendo-konsola-przenosna-3d-projektkonsola-pl-small

„Czarny ekran śmierci” pojawia się najczęściej w trakcie gry w Super Monkey Ball.

" />