Cyperpunk 2077 – zmiana daty premiery Wiedźmin 3: Dziki Gon nie wpłynie na produkcję gry

Kilka dni temu firma CD Projekt RED wystosowała do fanów list,  w którym potwierdziła przesunięcie daty premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Autorzy potwierdzają, że zabieg ten nie wypłynie negatywnie na prace nad Cyberpunk 2077.

CD-Projekt-Red1-500x250

 

Deweloperzy z rodzimego studia CD Projekt RED zapewnili nas, że przesunięcie daty premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon nie będzie miało wpływu na produkcję Cyberpunk 2077. Informacje wyjawiono w krótkiej wypowiedzi dla dziennikarzy serwisu Gamespot. Marcin Iwiński, szef studia potwierdził, że ogłoszone przedwczoraj kilkumiesięczne przesunięcie daty premiery Geralta nie dotyczy drugiej gry, nad którą pracują projektanci. Iwiński uspokaja – obiema grami zajmują się dwa odrębne zespoły, których prace nie krzyżują się w żadnym stopniu. Prace nad pierwszą grą w klimatach science-fiction przebiegają więc bardzo porządnie.

Przedstawiciel studia potwierdza również, jakoby niewielka część zespołu odpowiedzialnego za Cyperpunk 2077 pomagała w pracach nad Wiedźminem. Są to prace wykończeniowe, tak zwane ostatnie szlify, które ktoś musiał wykonać. Jest to standardowy zabieg stosowany w wielkich firmach deweloperskich, które pracują nad niemniej wielki produkcjami. Wielu członków ekipy jest w ciągłym ruchu i są przydzielani do różnych zdań, w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że doświadczenie przy pracach nad Wiedźminem ma szanse się przydać w toku produkcji Cyberpunk.

A czym jest wspomniany tytuł w klimatach science-fiction? W grze nie uświadczymy przesytu akcji, świszczących nad głową kul i wybuchów, to tylko część opowiadanej historii, a nie jej docelowy sens. CD Projekt RED jest znane z opowiadania wielkich i ciekawych historii, w końcu nabrali doświadczenia przy pracach nad serią Wiedźmin, a więc jakość scenariusza prezentowana w ich nowym projekcie powinna stać na wysokim poziomie. Rzućcie okiem na jedyny jak do tej pory opublikowany zwiastun tej produkcji. Więcej informacji już wkrótce.

)

Written By
More from Patryk

Zobacz nowe screeny z gry Halo 5: Guardians

Microsoft jeszcze przed otwarciem targów E3 2015 prezentuje nowe screeny z gry...
Read More