Cyberpunk 2077 to pełnoprawne rpg, a nie gra akcji

Warszawskie studio CD Projekt RED uspokaja wszystkich swoich fanów. Cyberpunk 2077, nowa gra twórców Wiedźmina, będzie pełnoprawnym przedstawiciele gatunku rpg, której daleko do gier akcji i sieciowych shooterów.

xbox-one-and-ps4-logo-banner_625x245

Cyberpunk 2077 to dość tajemniczy projekt warszawskiego studia, które pracuje nad nim od dłuższego czasu. Wiemy nie wiele, tyle tylko, że gra jest przesiąknięta klimatem science-fiction, jak również popularnym ostatnimi czasy stylem cyberpunku. W pamiętnym zwiastunie sprzed kilku miesięcy było mnóstwo strzelania, ale dziś twórcy, ustami Marcina Iwińskiego, odbijają zarzuty o zbliżeniu się Cyberpunk 2077 do gier akcji, lub też wieloosobowych shooterów. Polska produkcja wzbudza ogromne zainteresowanie na całym świecie, a to ze względu na jej technologiczną jakość i tajemniczy klimat. W grze nie uświadczymy przesytu akcji, świszczących nad głową kul i wybuchów, to tylko część opowiadanej historii, a nie jej docelowy sens. CD Projekt RED jest znane z opowiadania wielkich i ciekawych historii, w końcu nabrali doświadczenia przy pracach nad serią Wiedźmin, a więc jakość scenariusza prezentowana w ich nowym projekcie powinna stać na wysokim poziomie. Oto jak komentuje całą sprawę prezes spółki, Marcin Iwiński:

”Ludzie pytają mnie, czy nasza gra będzie oferowała zabawę w trybie multiplayer, czy znajdą się w niej elementy FPS-a… My jesteśmy znani ze snucia wciągających opowieści i gier, osadzonych w ogromnych uniwersach. A zatem wykorzystujemy nasze doświadczenia z pracy nad trzema odsłonami Wiedźmina, łącznie z kreacją otwartego świata i przenosimy je do Cyberpunka 2077. A więc tak, to będzie wielowymiarowa gra RPG, ale z wieloma nowymi elementami gameplaya, o których nie mogę na razie mówić. Jednego natomiast możecie być pewni: Cyberpunk 2077 nie będzie sieciowym shooterem”

W tym momencie wypada przypomnieć Wam jedyny, jak do tej pory, materiał promocyjny z omawianego Cyberpunk 2077. Czekamy na więcej materiałów, bo gra zapowiada się na niezwykle ciekawą, a jak sami twórcy przyznają, możemy liczyć na ambitny projekt w klimatach role play game.

Written By
More from Patryk

Sprawdźcie nowy gameplay z gry Tekken 7

Nowy gameplay z gry Tekken 7 pojawił się na YouTube. Tym razem...
Read More