Cyberpunk 2077 ma być grą o wiele większą od Wiedźmin 3: Dziki Gon

Cyberpunk 2077 to kolejny, wielki projekt firmy CD Projekt RED, którego realizacja trwa już od kilkunastu miesięcy. Gra została ujawniona już dawno temu, ale jej wielkość ma być ponoć o wiele większa od Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Firma CD Projekt RED zabrała głos w sprawie ich najnowszego projektu, mianowicie Cyberpunk 2077, który zmierza na PlayStation 4, Xbox One oraz pecety. Firma odpowiedzialna za udane Wiedźmin 3: Dziki Gon jest przekonana, że wykorzysta wiele elementów opracowanych własnie na rzecz przygód Geralta. Dodatkowo CD Projekt RED potwierdza, że Cyberpunk 2077 będzie o wiele większym tytułem, aniżeli trzecia część serii o Wiedźminie.

”Cyberpunk 2077 jest grą znacznie większą od czegokolwiek, co nasza firma stworzyła dotychczas. Znacznie, znacznie większy. Tak naprawdę to wkraczamy na nieznany dla CD Projekt RED teren pod względem złożoności, rozmiarów i problemów, z którymi musimy się mierzyć. Wiedźmin trochę pomógł Cyberpunkowi, ponieważ gra zrobiła się tak wielka i skomplikowana, że naprawdę była dla nas nauką. Nie wiedzieliśmy, co tak właściwie się stanie.” – powiedział j. Teixeira z firmy CD Projekt RED.

Podstawowym pytaniem jest, kiedy w końcu zobaczymy grę Cyberpunk 2077 w akcji i kiedy będziemy mogli w nią zagrać. Premiera gry to temat odległy, ale tak długo po zapowiedzi Cyberpunk 2077 i nadal REDzi trzymają cały projekt w tajemnicy. Ciężko jest wnioskować o jakości gry tylko na podstawie zapowiedzi samych twórców.

Z publikowanych jak dotąd informacji oraz oświadczeń wynika, że gra pojawi się nie prędzej, jak w roku 2017. To trochę odległa data i trzeba przyznać, że to dość ryzykowna data, bowiem do tego czasu na rynku pojawi się mnóstwo podobnych gier, czyli ogromnych RPGów pokroju Final Fantasy XV, a możliwe że i Bethesda zapowie kolejne The Elder Scrolls. A co jeżeli CD Projekt RED zechce dopracować swoją produkcję i, jak wielu innych producentów, przesunie datę premiery Cyberpunk 2077 na rok 2018?

Cóż, dziś musicie uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na kolejne oświadczenia przedstawicieli firmy. Miejmy nadzieję, że wkrótce zobaczymy jakiś screeny bądź nowe filmiki.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=P99qJGrPNLs” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”56127e47c70ac51c03d5a07d”]

Written By
More from Patryk

Far Cry Primal, czyli kolejna odsłona popularnej serii Ubisoftu

Ubisoft najwyraźniej przygotowuje dla graczy kolejną grę z serii Far Cry. W...
Read More