Crytek zostało podratowane przez firmę Amazon?

Serwis Kotaku dotarł do informacji, z których wynika, że studio Crytek zawarło konkretną umowę z firmą Amazon.

Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.
Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.

Firma Crytek podobno podpisała dużą, lukratywną umowę z branżowym gigantem w postaci Amazona. Obie firmy zdecydowały się na współpracę, dzięki czemu Crytek może nadal działać na rynku.

Od wielu miesięcy w sieci pojawiają się informacje na temat niewypłacalności i kłopotów organizacyjnych firmy Crytek. Dziś okazuje się, że tajemnicze źródła redakcji Kotaku dotarły do informacji na temat wielkiego inwestora, który wsparł Crytek. Tym inwestorem ma być firma Amazon, która zawarła potężną umowę licencyjną z twórcami popularnego Crysisa.

crytek-amazon

Kotaku twierdzi, że aż cztery ich źródła potwierdzają podpisanie umowy licencyjnej dotyczącej wspaniałego silnika graficznego CryEngine. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jednak, jak droga była to inwestycja. Jedno źródło twierdzi, że mowa o 50 milionach dolarów, drugie zaś o 70 mln.

Wygląda na to, że firma Amazon ma większe plany dotyczące branży gier wideo. Jeżeli chcą oni tworzyć gry wideo, to silnik graficzny CryEngine może być wspaniałym narzędziem do tego procesu. Gry takie jak Ryse: Son of Rome czy Crysis to absolutny top w branży pod względem grafiki.

Należy również pamiętać, że Amazon w przeszłości zawiązał współpracę z producentami takich gier jak BioShock, Portal 2 czy Far Cry 2. Na ten moment Amazon nie udzielił informacji na temat przyszłości i planów związanych z branżą gier wideo.

[dzięki – http://www.allgamesbeta.com/2015/04/kotaku-crytek-signs-huge-licensing-deal.html]

Ryse-Son-Of-Rome

Written By
More from Patryk

Star Wars Battlefront najpierw na Xbox One w ramach EA Access?

Star Wars Battlefront to gra na Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery...
Read More