Crytek straciło inżyniera od spraw grafiki na rzecz id Software

Niemiecka firma Crytek przeżywa kolejne problemy kadrowe. Studio opuścił główny inżynier od spraw graficznych, który trafił do id Software. 

Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.
Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.

W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat kłopotów wewnątrz firmy Crytek, która odpowiada za znaną i lubianą serię Crysis.. Niemiecki deweloper stracił w ostatnim czasie kilku istotnych pracowników, o czym informowałem Was kilka dni temu. Teraz poczyniono kolejne ruchy kadrowe. Niejaki Tiago Sousa, główny inżynier odpowiadający za sprawy oprawy graficznej, opuścił studio na rzecz id Software.

Pamiętajmy o tym, że zarówno Crytek, jak i amerykańskie id Software, produkują najlepsze na rynku silniki graficzne, które są kluczowym narzędziem w obu studiach. Amerykanie aktualnie pracują nad nową wersją swojego flagowego silnika graficznego – id Tech 6, który napędzać będzie czwartego Dooma.

Niemiecka firma pokłada nadzieję w dwóch projektach. Pierwszym jest Homefront: The Revolution, którego zwiastun promocyjny miażdży oprawą graficzną. Tytuł ma pojawić się na PlayStation 4 oraz Xbox One, co tylko podsyca oczekiwania graczy związane z jakością tej produkcji. Drugą grą będzie Hunt: Horrors of the Guilded Age, ale warto jeszcze wspomnieć o ostatnim projekcie, mianowicie Arena of Fate, które jest niejako odpowiedzią niemieckiego studia na zapotrzebowanie na rynku MOBA.

Written By
More from Patryk

GTA 5 na PC sprzedało się już w ilości miliona egzemplarzy

Sukces gry GTA 5 na PC jest niesamowity. W pierwszej dobie po...
Read More