Crytek gotowi na inwestycję w gadżety wirtualnej rzeczywistości

Crytek podobnie jak wiele innych firm jest gotowe na rozpoczęcie prac nad wirtualną rzeczywistością. Firma ma potężny silnik graficzny, który jest gotowy na VR.

Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.
Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.

Firma Crytek jest w pełni przygotowana na technologię VR (wirtualnej rzeczywistości). Przedstawiciel niemieckiego studia Crytek rozmawiał na temat przyszłości VR z redakcją Gamespot. Faruk Yerli jest wręcz przekonany, że tylko Cry Engine jest w stanie zapewnić wrażenia płynące z obcowania z urządzeniami wirtualnej rzeczywistości na najwyższym poziomie.

Crytek ponoć od dłuższego czasu pracuje i testuje urządzenia VR. Aktualnie firma nie może ujawnić konkretnych projektów, ale zdaniem Faruka Yerli, jednego z menedżerów firmy, projekty opracowane w oparciu o Cry Engine to absolutnie najwyższa jakość w branży.

”Aktualnie pracujemy i odkrywamy technologię VR. Chcemy pokazać światu prawdziwy potencjał i moc wirtualnej rzeczywistości, a aktualnie możliwe jest to tylko za pośrednictwem Cry Engine. Postrzegamy VR jako gadżet przyszłości, który przebije się wkrótce do mainstreamu.” – Faruk Yerli, Crytek.

Przedstawiciel Crytek przyznaje, że długo pracowano nad przeniesieniem tradycyjnej mechaniki rozgrywki do świata VR – udało się ten proces zakończyć sukcesem. Niemiecki producent opracował technologię, która niweluje negatywne odczucia, zawroty głowy czy mdłości podczas zabawy.

Crytek jest znane, głównie jako producent najlepiej wyglądających gier wideo w historii. Szczególnie popularny wśród graczy jest silnik Cry Engine, który potrafił wynieść takie gry jak Crysis czy Rise: Son of Rome na wyżyny za sprawą najlepszej oprawy graficznej na rynku. Czekamy zatem na ich osiągnięcia w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości.

[dzięki – http://www.gamespot.com/articles/crytek-ready-to-jump-into-virtual-reality/1100-6425845/]


Back-To-Dinosaur-Island crytek_pk

Written By
More from Patryk

Gry z serii Dark Souls sprzedały się w ilości 8 milionów egzemplarzy

Popularna marka Dark Souls przyciąga do siebie miliony graczy na całym świecie....
Read More