Crytek chce poprawić swoją reputację wysokiej jakości grami

Firma Crytek w ostatnim okresie przeżywa pewne problemy personalne, które negatywnie wpłynęły na produkcję gier wideo. Kierownictwo firmy twierdzi, że studio odzyska zaufanie graczy wydając wysokiej jakości gry.

Ryse: Son of Rome było debiutanckim tytułem towarzyszącym premierze Xbox One. Tytuł zachwycił graczy oprawą wizualną.
Ryse: Son of Rome było debiutanckim tytułem towarzyszącym premierze Xbox One. Tytuł zachwycił graczy oprawą wizualną.

Ostatnie doniesienia na temat kondycji finansowej firmy Crytek okazały się być negatywne w skutkach. Zespół stracił markę Homefront: The Revolution, nad którą pracowano przez długie miesiące. Studio straciło swoją ugruntowaną i szanowaną pozycję na rynku. Na temat kondycji studia wypowiadał się już jego prezes, Cevat Yerli, który zdołał uspokoić fanów niemieckiego zespołu. Kolejną osobą, która komentuje zaistniałą sytuację studia jest jego współzałożyciel, Avni Yerli.

Potwierdza on tylko zainteresowanie niemieckiej firmy grami z najwyższej półki. Crytek ma odrobić stratę do konkurencji oraz odzyskać szacunek w branży za sprawą gier najwyższej jakości. Powodami kłopotów finansowych było przeistoczenie się studia w firmę opierającą się na sieci, a więc grach wieloosobowych. Koszty tej operacji przerosły niemiecki zespół, ale aktualnie sytuacja została opanowana.

”Przeistoczenie się Crytek w firmę sieciową zajęło znacznie więcej czasu niż się spodziewano. Tutaj upatruję źródła naszych kłopotów.

Jestem pewien, że to uszkodziło naszą reputację, ale dla Cryteka skupienie się na podstawowych kompetencjach firmy, którymi jest robienie gier najwyższej jakości (AAA) jest kluczem sukcesu. Kiedy udostępnimy rzeczone tytuły, będziemy mieli nadzieję wrócić na właściwe tory, a ludzie zaczną postrzegać Crytek w sposób na jaki zasługuje.”

Niemiecki producent pracuje aktualnie nad Hunt: Horrors of the Guilded Age, ale warto jeszcze wspomnieć o ostatnim projekcie, mianowicie Arena of Fate, które jest niejako odpowiedzią niemieckiego studia na zapotrzebowanie na rynku MOBA. Pamiętajmy również o największej marce tego studia, czyli serii Crysis. Wszyscy oczekujemy zapowiedzi kolejnej odsłony tej znakomitej serii.

[dzięki – MCV]

Written By
More from Patryk

Grand Theft Auto 2 w prawdziwym świecie? To możliwe!

Twórczość i fantazja graczy nie zna granic. Fani marki Grand Theft Auto...
Read More