Counter Strike obchodzi piętnaste urodziny!

Firma Valve ma powody do świętowania. Ich najpopularniejsza strzelanina pierwszoosobowa Counter Strike obchodzi piętnaste urodziny.

Counter Strike to jedna z wielu marek, jakie są w posiadaniu koncernu Valve.
Counter Strike to jedna z wielu marek, jakie są w posiadaniu koncernu Valve.

Counter Strike zrodziło się jako modyfikacja do gry Half Life, która pojawiła się w roku 1999 na komputerach osobistych. W głowach projektantów z firmy Valve zrodził się pomysł stworzenia modyfikacji do niezwykle popularnej w tamtym okresie strzelaniny pierwszoosobowej, która święciła tryumfy w kafejkach internetowych. W tym roku marka Counter Strike obchodzi więc swoje piętnastolecie.

Jeszcze w trakcie wczesnych testów beta tej modyfikacji twórcy tak przypadli do gustu koncernowi Valve, że ten zdecydował się wydać dodatek jako pełnoprawną produkcję dostępną w pudełkach. Tytuł pojawił się w sprzedaży 8 listopada 2000 roku i z miejsca stał się niezwykle popularny w okresie, kiedy tryby wieloosobowe raczkowały. Produkcja spodobała się przede wszystkim ze względu na ciekawy charakter rozgrywki – policjanci i terroryści, klimatyczne lokacje oraz wiele dalszych modyfikacji. 

Nad projektem przez lata pracowało bardzo wiele osób, toteż ostatnio wydano w dystrybucji cyfrowej najnowszą wersję tej gry zatytułowaną Counter Strike: Global Offensive, która dostępna była po raz pierwszy na konsolach stacjonarnych. W ten tytuł mogą grać więc właściciele PlayStation 3 oraz Xboksów 360. Wypada więc życzyć marce wszystkiego najlepszego i zapytać Was, o Wasze wspomnienia związane z tą marką?

Written By
More from Patryk

Destiny najlepiej sprzedającą się marką w Wielkiej Brytanii

  Destiny bije rekord sprzedażowy w Wielkiej Brytanii jako debiut nowej marki....
Read More