Codemasters szykują się do wielkiej zapowiedzi w tym tygodniu?

Firma Codemasters jest od wielu lat odpowiedzialna za dostarczanie nam wysokiej jakości gier wyścigowych. Studio wydaje na rynek serię F1, DiRT, jak również Race Driver. Ten tydzień może przynieść nam nową, dużą zapowiedź tego dewelopera.

Forza-Motorsport-April-Alpinestars-DLC-Banner-614x239

 

Kilka tygodni temu informowałem Was, jakoby firma Codemasters pracowała nad pewnym projektem. Takimi informacjami podzielił się ze światem niejaki Mat Neal, mistrz Wielkiej Brytanii w kategorii Touring Car Championship. Są spore szanse na to, że brytyjski mistrz kierownicy może brać udział w pracach nad nową odsłoną serii TOCA Touring Car Championship. W sieci pojawiły się kolejne informacje na ten temat, tym razem pochodzące z Tweetera. Autorzy ze studia Codemasters, na swoim oficjalnym profilu podkreślili, że ostatnie tygodnie ciszy medialnej były okresem przed burzą. W tym tygodniu gracze mogą, aczkolwiek nie muszą, spodziewać się wielkiej zapowiedzi tego studia. Na profilu Codemasters możemy przeczytać, iż w tym tygodniu twórcy wracają na branżowe salony.

Firma już jakiś czas temu droczyła się z publiką na facebooku, gdzie zamieszczono całkiem ciekawy wpis nawiązujący do serii DiRT. Wtedy to Codies stwierdzili, jakoby najnowsza odsłona miała powrócić do korzeni serii Colin McRae Rally. Ostatnią odsłoną gier wyścigowych z serii TOCA jest GRID 2. Ten arcade’owy tytuł mało ma wspólnego z klasycznymi wyścigami sprzed lat. Touring Car Championship było grą stawiającą na realizm, pełną licencję i niesamowity model zniszczeń. Gracze z otwartymi rękoma przyjęli by nową odsłonę serii. Wyobraźmy sobie zaawansowany silnik graficzny, model zniszczeń, pełną licencję z wozami, kierowcami i trasami. Ponadto dorzućmy do tego symulacyjny model rozgrywki, aspekty społecznościowe i świetny soundtrack.

Rzeczywiście coś wisi w powietrzu. Brytyjski deweloper już od dłuższego czasu nie udziela się w mediach. Zakładam w ciemno, iż nowa gra zmierzać będzie również na konsole nowej generacji, a więc możemy spodziewać się jakościowej zapowiedzi. Dirt, F1, Toca, w którą grę byście najchętniej zagrali?

[dzięki – videogamer]

Written By
More from Patryk

Metal Gear Online z mniejszą liczbą graczy na konsolach starej generacji

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to gra akcji na PS4,...
Read More