Codemasters pracują nad nową odsłoną DiRT?

Wiele wskazuje na to, że firma Codemasters pracuje aktualnie nad czwartą odsłoną wyścigowej serii DiRT na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Marka wyścigowa DiRT jest znana i lubiana wśród społeczności graczy, aczkolwiek wyraźnie odeszła od klimatów oryginalnego Colin McRae Rally.
Marka wyścigowa DiRT jest znana i lubiana wśród społeczności graczy, aczkolwiek wyraźnie odeszła od klimatów oryginalnego Colin McRae Rally.

Colin McRae Rally to klasyczna seria wyścigowa od Codemasters, w jej ślady starało się iść DiRT, którego trzy odsłony gracze mogli zobaczyć na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 i PC. Wszystko wskazuje na to, że DiRT 4 jest aktualnie projektowany, o czym twórcy ze studia Codemasters informują, choć nie otwarcie, na portalu Twitter.

Colin McRae Rally doczekało się aż pięciu odsłon, najlepsze na PlayStation 2, aby w późniejszym czasie zostać zastąpionym serią DiRT.

Na Twitterze pojawił się wpis jednego z producentów gry, który przyznał, że firma szukała grafika do pracy nad ”brudną” (dirty) grą. Słowo ”Dirty” oczywiście z miejsca kojarzyć można z całkiem udaną serią gier wyścigowych z ery PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Oczywiście Codemasters nie potwierdzają prac nad kolejną odsłoną cyklu, ale coś z pewnością jest na rzeczy. Marka tego kalibru przydałaby się na konsolach nowej generacji – z pewnością dla fanów motoryzacji.

Jakiego DiRTa byśmy chcieli? Czy takiego, jak poprzednie odsłony, który nie starał się być typową grą traktującą o rajdach samochodowych? A może właśnie typowe rally w tym okresie spodobałoby się najbardziej? Należy pamiętać, że nadal równocześnie trwają prace nad WRC 4 oraz Seastien Loeb Evo Rally Evo.

[dzięki – http://www.videogamer.com/xbox360/dirt_3/news/codemasters_teases_new_dirt_game.html]

Written By
More from Patryk

Zobacz Wiedźmińskie skiny dla PlayStation 4 i Xbox One

Firma CDP.pl właśnie zdecydowała się zacząć promocję skinów z gry Wiedźmin 3:...
Read More