Codemasters potwierdza, że DIRT 4 powróci do korzeni

Długo oczekiwaliśmy informacji z obozu Codemasters na temat kontynuacji wyścigowej serii DIRT. W sieci pojawiły się nowe wieści, głoszące że czwarta odsłona serii powróci do korzeni.

wrc_4_banner

Wiele wskazuje na to, że DiRT 4 może ukazać się jeszcze w tym roku. Marka DiRT została zapoczątkowana w pierwszych miesiącach schodzącej z piedestału generacji. Gry z tej serii ukazały się na PlayStation 3 i Xboksie 360 w licznie trzech, dodatkowo poszerzono ofertę o arcade’ową wersję Showdown. Na twitterowym i facebookowym profilu serii DiRT pojawiły się tajemnicze wpisy, które mogą sugerować, że gra powróci w glorii i chwale jeszcze w tym roku, a jej model skupi się na realistycznym odwzorowaniu rajdów WRC. Z pewnością ucieszy to wielu fanów gier spod szyldu Codemasters, ponieważ zgodnie przyznajemy (tak, ja też się do nich zaliczam), że ostatnie odsłony serii miały mało wspólnego z potężną marką, jaką był i jest Colin McRae Rally

Na wspomnianym facebooku twórcy opublikowali ciekawy wpis, mówiący mniej więcej tyle: ‚Mamy przeczucie, ze wszyscy polubicie rok 2014”. Łącząc rzeczony wpis z wydawnictwem GRID 2, które trafiło do sprzedaży w ubiegłym roku, jak również F1 2013, można stwierdzić, że Codies wręcz ”muszą” wypuścić na rynek kolejnego racera. Oby był nim DIRT 4, który pochyli się nad legendą, jaką pozostawiła po sobie seria Colin McRae Rally i zaoferuje nam wysoki poziom wyzwania. Przypomnijmy tylko, że poprzednie części serii trafiały na rynek wydawniczy cyklicznie: pierwsza część w 2007, druga w 2009, a trzecia część w roku 2011). Z szacunków wychodzi, że możemy liczyć na czwartą odsłonę serii w tym roku. Twórcy milczą od dłuższego czasu, tym nie mniej liczę, że oficjalne stanowisko zabiorą niebawem, najlepiej przed targami E3. 

Jest i druga strona medalu. Całkiem możliwe, że Codemasters pracuje w zaciszu nad uruchomieniem nowej marki, która traktowała by o szutrowych wyścigach. PlayStation 4 i Xbox One czekają z niecierpliwością. Jak myślicie, jest szansa na powrót do korzeni w przypadku DiRT 4?

Written By
More from konadmin

Nowe fragmenty rozgrywki z Yaiba: Ninja Gaiden Z

Yaiba: Ninja Gaiden Z to gra, która całym sobą składa hołd gatunkowi...
Read More