Codemasters koncentruje się tylko na grach wyścigowych

Firma Codemasters zdecydowała się zamknąć swoje biuro na Malcie i koncentrować się od tej pory tylko i wyłącznie na grach wyścigowych. Pierwszą decyzją jest edycja pudełkowa gry Dirt Rally.

Codemasters podjęło decyzję o zamknięciu swojego oddziału na Malcie oraz zmianie polityki wydawniczej firmy. Popularne studio kojarzone głównie z wielkimi markami z gatunku gier wyścigowych porzuca inne projekty i zdecyduje się tylko i wyłącznie zająć grami, na których zna się najlepiej, czyli ścigałkami.

”Sukces Dirt Rally w programie Early Access był ogromny, F1 2015 z powodzeniem dociera na miejsce lidera w wielu rejonach świata, a niedawno ogłosiliśmy Micro Machines na urządzenia mobilne i mamy przed sobą wyraźny plan, koncentrujący wysiłki na wyścigach” – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Kierownictwo firmy Codemasters postanowiło zamknąć maltański oddział, który stworzył karciankę Battle Decks oraz Overlord Fellowship of Evil. Niestety, obie gry nie spełniły wewnętrznych oczekiwań studia. Dlatego też podjęto decyzję o tym, aby skupić się wyłącznie na grach wyścigowych.

Firma powinna zająć się teraz nowymi projektami i kontynuacjami swoich popularnych gier wyścigowych. Codemasters miało kłopoty z przejściem na nową generację konsol. Wydano niedopracowane F1 2015, które nie spełniło oczekiwań graczy, ale już teraz wiemy, że edycja F1 2016 powstaje i ma być rozbudowaną grą. Warto pamiętać również o Dirt Rally, które osiągnęło sukces, choć nadal nie znamy oficjalnej daty pełnej wersji gry na PlayStation 4 i Xbox One.

[interaction id=”5630d87f41d4754d14b304d8″]

Written By
More from Patryk

Spotify zadebiutuje na PlayStation 4 w maju

Firma Sony już wcześniej zapowiadała, że aplikacja Spotify pojawi się na PlayStation...
Read More