Codemasters będzie pracować tylko nad symulacyjnymi grami wyścigowymi

Firma Codemasters znana jest przede wszystkim z gier wyścigowych. W bibliotece tego producenta znajdziemy takie marki jak GRID, Colin McRae, TOCA, czy DiRT. Przy okazji zapowiedzi GRID: Autosport firma zapowiedziała, że zamierza pracować tylko na realistycznymi grami wyścigowymi.

GRID_autosport_10
W GRID: Autosport ścigać się będziemy po stu torach, które rozmieszczone są na dwudziestu dwóch lokacjach.

Codemasters to zespół deweloperski z Wielkiej Brytanii odpowiedzialny za takie marki jak GRID, TOCA, Dirt jak również legendarne Colin McRae Rally. Od pewnego czasu, mianowicie przez okres panowania poprzedniej generacji konsol, firma odpuściła nieco symulacyjny model rozgrywki. Gry z serii GRID trafiały na rynek z myślą o pozyskaniu nowej grupy odbiorców, a więc tych, którzy pragną dobrej zabawy w klimatach motoryzacyjnych. Codemasters opuściło w dużym stopni swoich wiernych fanów, którzy sięgali po ich tytułu właśnie ze względu na symulacyjny model rozgrywki. Firma zamierza wrócić do korzeni swojej działalności i zająć się tylko produkcją realistycznych gier wyścigowych. 

”Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć przy okazji prac nad GRID 2. Udało nam się przy tym wyprowadzić serię na szerokie tory, trafić do większej liczby graczy. Jednakże część naszej społeczności uważa, że ich porzuciliśmy, ale ze stanowczością stwierdzam – nie chcieliśmy tego. Bardzo dokładnie wsłuchujemy się w krytykę fanów, ich tęsknotę za realistycznymi grami wyścigowymi. Opinia fanów wpłynęła na decyzję, aby powrócić do symulacyjnego modelu rozgrywki i korzeni naszej działalności.”

Miejmy nadzieję, że te słowa zostaną wcielone w życie. Jak się okazuje, GRID: Autosport jest tytułem zmierzającym na PlayStation 3 i Xboksa 360. Pamiętajmy jednak, że Codemasters przymierza się do wydania na rynek kolejnej gry, może chodzi właśnie o którąś z wyżej wymienionych? Jedno jest pewne, na konsole nowej generacji otrzymamy z pewnością klasyczny, symulacyjny projekt. F1, Colin McRae, a może coś jeszcze innego?

Written By
More from Patryk

Poznaliśmy zawartość Driveclub dla subskrybentów PlayStation Plus

Driveclub to gra wyścigowa, która zmierza na konsolę PlayStation 4. Dla właścicieli...
Read More