CoD: Black Ops pobiło rekord sprzedaży

Black-Ops-ps3-x360-projektkonsola-pl-small
Black-Ops-ps3-x360-projektkonsola-pl-small

W samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ok. 13,7 miliona egzemplarzy.

Black-Ops-ps3-x360-projektkonsola-pl

 

Dane sprzedaży gier opublikowane przez NPD Group wykazały, że CoD: Black Ops stało się najlepiej sprzedającą się grą w historii branży gier video. – Call of Duty: Black Ops było najlepiej sprzedającą się gra w lutym, pierwszą pozycję w rankingu utrzymuje od listopada 2010 roku, czyli od momentu pojawienia się w sklepach. Dzięki temu gra ta pobiła wszelkie rekordy sprzedaży, wyprzedzając tym samym Wii Play – skomentowała Anita Frazier, analityk z NPD Group.

Agencja NPD nie podała jednak konkretnych danych dotyczących ilości sprzedanych sztuk najnowszej odsłony serii Call of Duty. Wiadomo jedynie, że w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ok. 13,7 miliona egzemplarzy. W skali globalnej zatem sprzedaż musiała grubo przekroczyć ilość 20 milionów kopii. Wynikom osiąganym przez Activision nie ma się jednak co dziwić – Call of Duty jest przecież już od kilku dobrych lat najbardziej gorącą marką na rynku.

Wiadomo, że w obecnym roku ukaże się kolejna odsłona flagowej serii Activision. Już od dobrych kilku miesięcy trwają pracę nad następnym Call of Duty. Chociaż Activision nie podało jeszcze konkretnej daty premiery, to wypada sądzić, że dojdzie do niej gdzieś na jesieni, najprawdopodobniej w listopadzie – tak samo było w przypadku 2 poprzednich części. Fanom serii pozostaje jedynie czekać na oficjalną zapowiedź.

M. P.

Written By
More from konadmin

Zynga mówi „nie” ps3 i x360

Wiodący producent facebookowych przebojów jak FarmVille czy CityVille nie jest zainteresowany rynkiem...
Read More
Black-Ops-ps3-x360-projektkonsola-pl-small

W samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ok. 13,7 miliona egzemplarzy.

" />