Co nowego wprowadza aktualizacja New Xbox One Experience?

Firma Microsoft wprowadziła nową aktualizację oprogramowania konsoli Xbox One czyli New Xbox One Experience. Co, ponad wsteczną kompatybilność wnosi ten update?

Aktualizacja stanowi całkowitą przemianę sposobu korzystania z konsoli Xbox One, stawiając na szybkość działania oraz wszechstronność systemu Windows 10. Nowe funkcje konsoli zostały przygotowane w oparciu o sugestie użytkowników, w tym jedną z najczęściej wymienianych – dostępną od teraz wsteczną kompatybilność gier z konsoli Xbox 360 na konsoli Xbox One.

Dzięki wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One będzie można uruchamiać gry z konsoli Xbox 360, jednocześnie korzystając ze wszystkich funkcji konsoli Xbox One, jak zapisywanie zrzutów ekranu, streaming rozgrywki na urządzenie z systemem Windows 10 i nagrywanie filmów z gry w trybie Game DVR. We wstecznej kompatybilności możliwa będzie również rozgrywka wieloosobowa w gry z konsoli Xbox 360, także pomiędzy konsolami. Posiadane gry w wersji cyfrowej automatycznie zostaną wyświetlone na konsoli Xbox One w sekcji „Gotowe do instalacji”.

Nowy ekran startowy konsoli Xbox One umożliwia łatwiejszy i szybszy dostęp do ulubionych treści. Zaprojektowany na nowo interfejs konsoli Xbox One będzie teraz zawierać ostatnio uruchamiane gry i aplikacje od razu na ekranie startowym.

Nowe menu nawigacji umożliwia szybszy dostęp to najczęściej wykorzystywanych poleceń i opcji. Zakładka nawigacji jest dostępna z ekranu startowego konsoli, jak również w trakcie rozgrywki, otwierając natychmiastowy dostęp do Profilu, Znajomych, I Ustawień, oraz zakładania Grupy, przeglądania Wiadomości I informacji oraz Przypinania aplikacji, bez konieczności przełączania się pomiędzy zakładkami.

Szybkie wyszukiwanie nowych gier i treści w nowym Sklepie Xbox. Sklep rozwija się teraz w cztery proste do nawigacji obszary: gry, aplikacje, filmy i telewizję, oraz muzykę. Nowy, pionowy widok umożliwia zapoznanie się z większą liczbą ofert na jednym ekranie. Można również przeglądać kategorie, takie jak Polecane, Premiery, Najczęściej wybierane, Najwyżej ocenione, Dostępne wkrótce i Rekomendowane, które pomogą szybko znaleźć nowe treści na konsoli Xbox One.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/11/new-xbox-one-experience-2.png”] [efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/11/new-xbox-one-experience-3.png”]

[interaction id=”563b590458d1f96a2cee694e”]

Written By
More from Patryk

Hideo Kojima prezentuje nowy materiał wideo z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain!

W sieci pojawił się ciekawy filmik prezentujący rozgrywkę z Metal Gear Solid...
Read More