CI Games prezentuje raport finansowy za ubiegły rok

Firma CI Games może zaliczyć rok 2014 do bardzo udanych. Lords of the Fallen to największa premiera w portfolio tego producenta.

Lords of the Fallen to odpowiedź firmy CI Games na zapotrzebowanie na wymagające gry z gatunku RPG.
Lords of the Fallen to odpowiedź firmy CI Games na zapotrzebowanie na wymagające gry z gatunku RPG.

CI Games, jeden z liderów polskiej branży elektronicznej rozrywki oraz producent gier Lords of the Fallen i serii Sniper: Ghost Warrior, ogłosił dziś wyniki finansowe spółki osiągnięte w 2014 r. W ubiegłym roku spółka zwiększyła swoje przychody oraz umocniła pozycję w Stanach Zjednoczonych, najważniejszym globalnym rynku gier wideo.

W 2014 r. przychody CI Games ze sprzedaży wyniosły 109 mln zł (107,3 mln zł rok wcześniej). Zysk netto zmniejszył się w ujęciu rocznym z 29,7 mln zł do 2 mln zł. „To bardzo dobra informacja, jeśli wziąć pod uwagę nakłady poniesione na produkcję Lords of the Fallen i, niestety, komercyjną porażkę gry Enemy Front. Dodatni wynik finansowy został wypracowany w czwartym kwartale właśnie dzięki Lords of the Fallen” – mówi Marek Tymiński, Prezes Zarządu CI Games.

Kolejnym osiągnięciem spółki w ubiegłym roku było umocnienie pozycji w USA. To najważniejszy rynek gier wideo na świecie, powodzenie na którym jest zwykle zapowiedzią sukcesu gry na innych ważnych rynkach, m.in. w Europie. Na rynek amerykański w 2014 r. przypadła niemal połowa sprzedaży CI Games – 44,5 proc., czyli 48,5 mln zł. Rok wcześniej było to 41,9 proc. (45 mln zł).

”Ubiegły rok był dla CI Games wyjątkowo ważny. Mimo dużej liczby premier na rynku w czwartym kwartale roku udowodniliśmy, że potrafimy odnieść sukces komercyjny w oparciu o produkt klasy „AAA”, który zebrał wysokie noty wśród graczy i krytyków po obu stronach Atlantyku. Na najważniejszych rynkach świata, w tym w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Lords of the Fallen był pierwszą naszą grą, która ukazała się w pełnej cenie detalicznej”– powiedział Marek Tymiński, Prezes Zarządu CI Games.

Dodatkowo CI Games planuje przeznaczyć znaczące środki na inwestycje w gry przeznaczone na smartfony i tablety. Rok 2015, czyli ostatni bez dużej i kosztownej premiery, to idealny moment, by rozbudować obecność CI Games w obiecującym sektorze gier mobilnych. Jeszcze w grudniu 2014 r. spółka ogłosiła nową strategię, zakładającą m.in. rozpoczęcie produkcji gier na platformy mobilne iOS i Android. Dlatego jeszcze w 2015 r. na rynek trafi mobilna wersja Lords of the Fallen, przygotowana w modelu „free to play”.

[informacja prasowa]

Marek Tymiński, czyli prezes studia CI Games.
Marek Tymiński, czyli prezes studia CI Games.
Written By
More from Patryk

Gameplay z gry Rise of the Tomb Raider – Lara Croft wybrała się do Syrii

Gamescom 2015 to kolejna okazja ku temu, aby popatrzeć na najnowsze wcielenie...
Read More