CI Games, po sukcesie Lords of the Fallen, pracuje nad dwoma grami AAA

CI Games udostępniło na rynek Lords of the Fallen w wersjach na Xbox One oraz PlayStation 4 i PC. Firma zyskała prestiż i fundusze, które zainwestowano w dwa kolejne projekty AAA.

Lords of the Fallen to odpowiedź firmy CI Games na zapotrzebowanie na wymagające gry z gatunku RPG.
Lords of the Fallen to odpowiedź firmy CI Games na zapotrzebowanie na wymagające gry z gatunku RPG.

Polskie studio CI Games odniosło wielki sukces wraz z premierą Lords of the Fallen. Tytuł pojawił się na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Okazuje się, że gra uzyskała pozytywny wynik finansowy, jak również czysto komercyjny (oceny w prasie). Producent przyznaje, że pracuje aktualnie nad dwoma kolejnym produkcjami z gatunku AAA.

Na temat przyszłości studia wypowiadał się jego prezes, Marek Tymiński, w rozmowie z dziennikarzami redakcji Polygon. Najnowsza superprodukcja studia pozwoliła ze spokojem patrzeć w przyszłość i planować kolejne gry AAA.

”Myślę, że udowodniliśmy przy okazji Lords of the Fallen, że nasza formuła produkcyjna działa bardzo dobrze. Tu nie chodzi o to, ilu mamy ludzi, ale o jakość”. – Marek Tymiński, Prezes CI Games dla Polygon.

CI Games odpowiednio przygotowało zespół producentów do prac nad wspomnianym przeze mnie Lords of the Fallen. Okazuje się, że nad grą pracowało kilkudziesięciu pracowników z Deck13 i dziesięć osób na miejscu w siedzibie CI Games. Pozwoliło to na odpowiednie podzielenie obowiązków oraz pracy, bowiem, jak twierdzi Tymiński, w Polsce trudno jest skompletować odpowiednio duży zespół z rodzimych programistów.

Nadchodzące dwa tytułu AAA mają być produkowane w podobny sposób, czyli przy współpracy z zagranicznymi studiami. Na ten moment nie mamy konkretnych informacji na ich temat. Więcej informacji powinniśmy poznać już wkrótce.

[dzięki – http://www.polygon.com/2014/11/12/7198581/lords-of-the-fallen-success-ci-games-two-more-triple-a]

Written By
More from Patryk

Star Wars wzorowane na serii Batman? EA szuka inspiracji w obozie Rocksteady!

Marka Star Wars jest aktualnie w posiadaniu koncernu Electronic Arts. Firma zamierza...
Read More
  • Hell

    I bardzo dobrze, że będą dalej w taki sposób współpracować. Widać po Lords of the Fallen, że wyszło im to bardzo dobrze. Więc trzeba się tego trzymać. Pewnie jeden z projektów to kolejna część Lordów;) tak mi się skrycie marzy:) W końcu mówili coś o trylogii. Jak na razie to czekam na DLC:) LotF to świetna gra. Zastanawia mnie jaki będzie ten drugi projekt. Jakiś FPS? W końcu z tego słyną:) Niech tworzą, ważne żeby były na wysokim poziomie:)

  • chojny

    dlaczego nie ma tego na PS3???A tak chcialem kupic