Chcecie nowej generacji? Assassin’s Creed: Unity nas tam zabierze

Ubisoft to ogromna firma, która w ostatnich latach wypracowała bardzo popularną markę Assassin’s Creed. Studio nie boi się konsol nowej generacji i jako jedno z pierwszych, szykuje się do przeniesienia tam swojej najpopularniejszej gry. Mowa tutaj o Assassin’s Creed Unity, które trafi tylko na Xbox One oraz PlayStation 4.

PlayStation 4 oraz Xbox One to bardzo zaawansowane platformy do gier, które otrzymają w niedługim czasie gry z obozu Ubisoft.
PlayStation 4 oraz Xbox One to bardzo zaawansowane platformy do gier, które otrzymają w niedługim czasie gry z obozu Ubisoft.

Konsole nowej generacji są już z nami od kilku miesięcy, choć Xbox One w Polsce oficjalnie pojawi się dopiero po wakacjach. Jednakże branża jakby nie otrzymała tego świeżego spojrzenia na gry wideo, raczej stoi w tym samym miejscu co wcześniej. Tak PlayStation 4 jak i Xbox One oferują nam na dzień dzisiejszy pozycje o rodowodzie starszej generacji, co pozwala nam tylko na kilka chwil dobrej zabawy. Projekty takie jak Thief, Wolfenstein: The New Order, czy też Tomb Raider: Definitive Edition to gry projektowane na wiele platform, co najważniejsze, nie z myślą o next genach. Oczywiście, możemy podać za przykład Killzone: Shadow Fall oraz Forza Motorsport 5, ale są to pozycje sponsorowane, których wysoka jakość jest zasługą tak Sony i Microsoftu. Czy ktoś z producentów third party jest czuje się na siłach zabrać nas do świata nowej generacji i przenieść wielką markę na PlayStation 4 oraz Xbox One?

Tak, jest to firma Ubisoft, która zapowiedziała grę Assassin’s Creed: Unity tylko na platformy nowej generacji. 

Ubisoft posiada we władaniu wiele popularnych marek, w tym gry sygnowane nazwiskiem Tom Clancy, Assassin's Creed, Raymana oraz Beyond Good & Evil.
Ubisoft posiada we władaniu wiele popularnych marek, w tym gry sygnowane nazwiskiem Tom Clancy, Assassin’s Creed, Raymana oraz Beyond Good & Evil.

Nikt z wielkich graczy na rynku nie zdecydował się na przeniesienie wielkiej marki z poprzedniej generacji na PlayStation 4 oraz Xbox One. To oczywiście wiąże się z wydawanie tych samych pozycji na różne platformy co nie służy samym tytułom, oraz nowym konsolom, które nie mają nic nowego do zaoferowania. Jest to pierwszy taki przypadek w historii, kiedy to nie ma potrzeby zakupu kolejnego sprzętu, celem grania w topowe marki oraz najnowsze produkcje. Electronic Arts, Activision, Capcom, czy Square Enix, wszystkie wymienione firmy wypuszczają na rynek swoje flagowe serie w wielu wersjach, ale Ubisoft zamierza złamać ten trend.  Takie rozwiązanie pozwoli firmie wprowadzić na rynek coś nowego, czego inni mieć nie będą. 

Mowa tutaj o Assassin’s Creed: Unity, które będzie pierwszą marką na nowym sprzęcie. To jednak nie pierwszy raz, kiedy francuski gigant wprowadza swoje nowe marki w sposób pionierski na nowe platformy. Przypomnijmy sobie sytuację startu Nintendo Wii U oraz huczną premierę ZombieU. Sięgnijmy pamięcią trochę dalej, Reel Steel było pierwszą grą tego studia na platformę Wii, która była zupełnie nową i ekskluzywną produkcją. Oczywiście, nie są to wielkie i zasłużone marki, ale przykłady na to, że Francja nie boi się wyzwań. Teraz możemy zaobserwować, jakoby Ubisoft wprowadza ten sam tok myślenia w przypadku Unity. Assassin’s Creed to sprawdzona, potężna, zaufana marka, która wręcz aż się prosi o przeniesienie ma PlayStation 4 oraz Xbox One.

Zamiast wydawać jednej i tej samej pozycji na wszystkie platformy, Ubisoft wybiera inną, w mojej opinii lepszą drogę. Na starszych sprzętach gracze będą mieli swojego Asasyna, mowa tutaj o Comet, które trafi na Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Firma tym samym gwarantuje sobie przychody oraz nie odpuszcza sprawdzonego rynku zbytu. Również gracze nie będą czuli się osamotnieni, bo przecież nie każdego z nas stać na nową konsolę. Ci zaś, którzy są w posiadaniu PlayStation 4 albo Xbox One, mogą oczekiwać wielkiej premiery, która jest dedykowana tylko im. To niezłe wyróżnienie, oraz szacunek dla wszystkich tych, którzy z miłości do swojego hobby wydają grube pieniądze na nowe platformy.

Dla Ubisoftu Unity to nie tylko gra, ale prezentacja Francji oraz odwagi deweloperskiej. Tytuł ma być odpowiedzią francuskiego giganta na ogromne zapotrzebowanie rynku na gry ”nowej generacji”. Poznaliśmy również okres historyczny, w którym akcja gry zostanie umiejscowiona. Wcześniejsze plotki o Japonii lub II Wojnie Światowej raczej się nie spełnią. Unity zabierze nas do XVIII wiecznej Francji, która skąpana jest w rewolucji. Gra wniesie również nowego bohatera do serii, niejakiego Arno, który wędrować będzie po pięknych uliczkach Paryża w czasie rewolucji francuskiej. Gra ma zaoferować doznania nowej generacji, tym nie mniej nie potwierdzono na jakimś silniku ona śmiga. Czy to nie jest przypadkowo Snowdrop? Na oficjalne potwierdzenia będziemy musieli jeszcze poczekać.

Assassin’s Creed to tak rozwinięta oraz wielowątkowa produkcja, iż musi nad nią pracować wiele ekip. Ubisoft zastosowało tutaj podobne rozwiązanie jak Activision przy pracach na Call of Duty. Do prac nad kolejnymi odsłonami serii zatrudnione jest mnóstwo osób, a jak powszechnie wiadomo, projekty z tego uniwersum zostaną wydane na wiele platform, w tym urządzenia mobilne. Możemy krytykować francuskiego giganta za to, że rokrocznie otrzymujemy gry sygnowane jego logiem. Ale nikt z nas nie jest w stanie odmówić im jakości, powalającej grafiki, ciekawych scenariuszy oraz gwarancji dobrej zabawy. Fakt że marka w tak krótkim czasie zdobyła tylu fanów świadczy o jej jakości, nieprawdaż?

W każdej z odsłon mogliśmy wspiąć się na sam szczyt i oglądać ogromny, otwarty świat ze świetną oprawą wizualną. Nowe konsole mają coś do udowodnienia, Ubisoft ma coś do udowodnienia. Grafika przemawia do ludzi, a klientowi wgryza się w umysł przy zakupie kolejnych gier. Połączmy teraz dwa elementy, nową generację konsol z ogromnym światem Assassin’s Creed. Czy to może się nie udać?

Assassin's Creed Unity dostępny w wersjach na PlayStation 4 oraz Xbox One.
Assassin’s Creed Unity dostępny w wersjach na PlayStation 4 oraz Xbox One.

 

Written By
More from Patryk

Marka Resident Evil obchodzi swoje dwudzieste urodziny

Marka Resident Evil jest zasłużona w branży gier wideo, jak mało która....
Read More