Cevat Yerli, szef firmy Crytek, wypowiada się na temat kondycji studia oraz serii TimeSplitters

Prezydent studia Crytek postanowił wypowiedzieć się na temat kondycji firmy, zwolnień oraz rzekomych braków wypłat dla pracowników. 

Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.
Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.

Serwis Eurogamer miał okazję rozmawiać z prezesem firmy Crytek, który ustosunkował się do ostatnich doniesień na temat kłopotów finansowych firmy, zwolnień oraz planach na przyszłość firmy.

Studio planowało najprawdopodobniej wskrzeszenie klasycznej serii strzelanin Time Splitters, którą projektował zespół z Wielkiej Brytanii. Ostanimi czasy większość pracowników Crytek UK było jednak zaangażowana w prace nad świetnym Homefront: The Revolution, ale prawa do tej produkcji przejęło wydawnictwo Deep Silver. Jednakże prawa do kontynuacji legendarnego Time Splitters pozostają w rękach Crytek UK.

Osobiście nadal lubię TimeSplitters i jest możliwość, że coś wydarzy się w przyszłości. Mamy pewne kreatywne pomysły. Prawdę mówiąc, oddział z UK w pewnym momencie planował wskrzeszenie serii. Ale teraz sytuacja uległa zmianie. Na pewno wymyślimy coś dla TimeSplitters, ale nie nadszedł jeszcze odpowiedni moment.” – Cevat Yerli, prezes studia Crytek.

Yerli wypowiedział się również na temat kłopotów finansowych firmy oraz rzekomym braku komunikacji pomiędzy poszczególnymi oddziałami studia. W jego opinii pracownicy nazbyt nerwowo podchodzili do najmniejszych spóźnień oraz potwierdził on, że szefostwo firmy spotyka się i konsultuje rozwój projektów z innymi oddziałami. Priorytetem Crytek było zachowanie wszystkich etatów, a nie uszczuplanie kadry pracowniczej. Cevat Yerli otwarcie przyznał, że nigdy nie brano pod uwagę bankructwa firmy.

Jeżeli mowa o serii TimeSplitters, to została ona zapoczątkowana jeszcze w roku 2000 na PlayStation 2. Opowiada ona o przygodach żołnierzy, którzy podróżują w czasie, celem powstrzymania inwazji obcych. Dzięki podróżom w czasie, autorzy mogli umieścić przebieg historii w wielu miejscach i okresach historycznych. Więcej informacji już wkrótce.

Written By
More from Patryk

Twórcy Minecrafta wykupieni przez Microsoft!

Studio Mojang, które jest odpowiedzialne za wielki sukces marki Minecraft, doszło do...
Read More