Ceny Xbox One w Polsce to błędy systemu – Musimy czekać na oficjalne informacje

W sieci pojawiły się sprzeczne informacje na temat ceny Xbox One na polską premierę. Publikowane w zeszłym tygodniu kwoty były błędem systemowym.

Microsoft wprowadził na rynek Kinecta wraz z premierą Xbox One.
Microsoft wprowadził na rynek Kinecta wraz z premierą Xbox One.

Opublikowane przez nas w czwartek orientacyjne ceny konsoli Xbox One okazują się być ”błędem systemu”. Polski oddział firmy Microsoft wycofał się z tego stanowiska, a gracze nadal muszą czekać na potwierdzenie oficjalnej wartości Xbox One.

Okazuje się, że ujawnione przez nas informacje o tym, że na półki sklepowe miałby by trafić dwa egzemplarze Xbox One są nieoficjalne i błędne. Przypomnijmy, że pierwszy zestaw bez sensora Kinect i z grami FIFA 15 oraz Forza Motorsport 5 miał kosztować 1899 złotych. Druga paczka zawierała gadżet Kinect 2.0, a jej cenę ustalona na poziomie 2199 złotych. Informacje zostały natychmiastowo usunięte z oficjalnej witryny Xboksa w Polsce. 

Na przestrzeni tygodni powinniśmy poznać nowe informacje na ten temat. Serwis Eurogamer dowiedział się z anonimowego źródła, że na cenę konsoli w naszym kraju będzie miało wiele czynników. Przede wszystkim pod uwagę trzeba brać wartość zestawów za granicami naszego kraju, na rynkach, gdzie konsola będzie debiutowała. Wspomniane przez nas ceny mogą ulec małym zmianom. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na premierę sprzętu (cena sugerowana, średnia cen we wrześniu), można stwierdzić, że podstawowa wersja Xbox One (bez Kinecta) mogłaby kosztować nawet 1699 złotych. 

Musimy poczekać na oficjalne informacje w tej sprawie. Nie wiadomo jeszcze, jakie gry wejdą w skład rzeczonych zestawów. Miejmy nadzieję, że omawiane tutaj zestawy będą bardzo atrakcyjne dla graczy. Więcej informacji już wkrótce.

Xbox One to najnowsza konsola firmy Microsoft, wyposażona w sensor ruchowy Kinect.
Xbox One to najnowsza konsola firmy Microsoft, wyposażona w sensor ruchowy Kinect.
Written By
More from Patryk

Nowy materiał wideo dotyczący gry Obcy: Izolacja – The Cast of Alien

W sieci pojawiły się nowe materiały wideo z gry Obcy: Izolacja. Zwiastun...
Read More