Cena PlayStation VR w wysokości PlayStation 4?

Wszyscy czekają na premierę PlayStation VR, ale wcześniej fajnie byłoby poznać również cenę tego urządzenia. Dziś na jego temat wypowiedział się sam Shuei Yoshida, prezes Sony Computer Entertainment.

Według ostatnich informacji firma Sony ma zorganizować specjalny pokaz, na którym mamy poznać mnóstwo szczegółów na temat PlayStation VR. Mowa tutaj o dacie debiutu, cenie oraz zawartości zestawu, który trafi na rynek, na grach przeznaczonych na ten system kończąc. Event odbędzie się w przyszłości, ale dziś głos w sprawie gogli wirtualnej rzeczywistości zabrał Shiei Yoshida, prezes Sony Computer Entertainment.

”Korzystanie z technologii  PlayStation VR jest tak łatwe, że to prawie niesprawiedliwe. To coś w stylu broni ostatecznej. Myślę, że będzie to niezwykle potężna broń dla twórców gier do przygotowywania nowych, ekscytujących doświadczeń dla graczy.”

PlayStation VR zapowiadane jest zatem nie, jako gadżet wspierający PlayStation 4, ale raczej zupełnie nową platformę do gier i rozrywki. PlayStation VR ma być doświadczeniem czegoś zupełnie nowego, ale ile obcowanie z tym wspaniale zapowiadającym się urządzeniem będzie nas kosztowało?

W sieci pojawiają się doniesienia, że gogle wirtualnej rzeczywistości mogą kosztować nawet od 1 500 do 2 000 złotych. To trochę sporo i z pewnością premiera będzie stosunkowo stonowana, bowiem trudno oczekiwać, aby konsumenci, w domyśle – gracze, rzucili się na to urządzenie w dniu debiutu. Sony będzie musiało stopniowo przekonywać graczy do PlayStation VR, ale jeżeli faktycznie ma być to tak drogi sprzęt, to faktycznie Sony musi podejść delikatnie do kwestii promocji urządzenia.

Nie od dziś wiadomo, że sprzęty do grania sprzedawane się głównie dzięki świetnym produkcjom. PlayStation VR musi wprowadzić na rynek powiew świeżości w postaci gier, i doznań z nich płynących, których próżno szukać u konkurencji. Nie mam mowy o portach znanych marek z PlayStation 4 na gogle wirtualnej rzeczywistości. Sony musi powalczyć grami nowatorskimi i ekskluzywnymi.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/playstation_vr.jpg”]

[interaction id=”55f7e93c8f1e9688010d3126″]

Written By
More from Patryk

Halo: The Master Chief Collection – zwiastun kolekcji oraz gameplay z Halo 2 Anniversary

W sieci udostępniono pierwsze materiały wideo z zestawu Halo: The Master Chief...
Read More