CD Projekt RED przeprasza za downgrade grafiki w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon

Firma CD Projekt RED zastosowała downgrade grafiki w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. W rezultacie gra nie wygląda tak, jak na wcześniejszych zwiastunach.

witcher 3 banner

Przedstawiciele CD Projekt RED zdecydowali się przeprosić fanów za downgrade grafiki w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Obniżenie grafiki nastąpiło względem wcześniejszych trailerów, który rozmijają się nieco z faktycznym wyglądem Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Pamiętaj graczu, że trailer jest tylko trailerem.

Serwis Eurogamer miał okazję przeprowadzić rozmowę z prezesem CD Projekt RED. Marcin Iwiński przyznał otwarcie, że pierwsze materiały z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon były odpalane na bardzo mocnych komputerach PC i dodatkowo nie były renderowane.

Cały problem z grafiką polega na tym, że pierwsze lokacje były bardzo małe i można było pokazać je w zupełnie innym świetle. W późniejszym okresie produkcji doszedł do tego ogromny świat i trzeba było podjąć decyzję o graficznych kompromisach.

witchergif3

”Nie zgadzam się ze zdaniem, że nasza gra zaliczyła „downgrade”, ale to nasze zdanie. Opinia graczy może być inna. Jeśli gracze kupują Wiedźmin 3: Dziki Gon mając w pamięci materiały z 2013 roku, to bardzo ich przepraszam. W tym momencie rozmawiamy nad sposobami zrekompensowania graczom tego faktu, bo to nie jest fair.”

CD Projekt RED już organizuje pierwsze aktualizacje i patche na konsolach. W drodze jest również spora aktualizacja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon z myślą o komputerach osobistych. Patch ma wprowadzić aż 600 poprawek grafiki.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest dostępne na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

[dzięki – http://www.eurogamer.net/articles/2015-05-19-cd-projekt-red-tackles-the-witcher-3-graphics-downgrade-issue-head-on]

witcher3 screens (3)

[interaction id=”55536134e091946473ade484″]

Written By
More from Patryk

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited – szczegóły dotyczące rozdzielczości

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited to gra MMORPG, która w czerwcu...
Read More