CD Projekt RED nie ma planów na odświeżone wersje gier Wiedźmin oraz Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Autorzy Wiedźmin 3: Dziki Gon koncentrują się tylko i wyłącznie na premierze swojej superprodukcji. Gra pojawi się na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Nie ma mowy o odświeżeniu poprzednich odsłon.

Withcer 3: Dziki Gon to gra przeznaczona na konsole nowej generacji.
Withcer 3: Dziki Gon to gra przeznaczona na konsole nowej generacji.

Od pewnego czasu w branży gier wideo odświeżanie starszych gier w jakości Full HD to norma. Wielu wydawców oraz producentów sięga po takie rozwiązania. CD Projekt RED do nich nie należy, bowiem firma nie ma w planach odświeżania gier Wiedźmin oraz Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Na ten temat wypowiadał się gameplay designer z ramienia CD Projekt RED, który pracuje aktualnie nad grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Damien Monnier wyznał podczas sesji Q&A na antenie PlayStation Access, że aktualnie nie ma planów odświeżania gier Wiedźmin oraz Wiedźmin 2: Zabójscy Królów.

Firma aktualnie koncentruje się głównie na dopinaniu ostatnich spraw związanych z Wiedźmin 3: Dziki Gon. Gra jest ciągle dopracowywana, a więc producent nawet nie myśli o zajmowaniu się odświeżaniem poprzednich odsłon, które najprawdopodobniej mogły by pojawić się na PlayStation 4 oraz Xbox One.

CD Projekt RED ponadto podkreśla, że aby poznać i zrozumieć historię gry Wiedźmin 3: Dziki Gon gracze nie muszą zapoznawać się z dwoma poprzednimi odsłonami serii. Studio nie chce wpisywać się w dzisiejsze trendy na odświeżanie gier wideo na nowe platformy.

[dzięki – http://gamingbolt.com/no-plans-to-remaster-witcher-1-and-2-for-ps4-cd-projekt]

The-Witcher-pl_pk wiedźmin 2_pk

Written By
More from Patryk

Jakie gry pokaże Xbox Polska na imprezie Warsaw Games Week?

Warsaw Games Week to nowa, wielka impreza dotycząca branży gier wideo. Pojawią...
Read More