CD PROJEKT podsumowuje 2013 rok i zapowiada nowy projekt

Firma CD Projekt postanowiła przygotować podsumowanie roku 2013, w którym podkreślono to, co udało się w nim osiągnąć. Plany na przyszłość to Wiedźmin 3: Dziki Gon i produkcja klimatycznego Cyberpunk 2077.

CD-Projekt-Red1-500x250

Warszawiacy pracujący aktualnie nad Wiedźmin 3: Dziki Gon i Cyberpunk 2077 postanowili przygotować podsumowanie roku 2013. Grupa CD PROJEKT zanotowała w 2013 r. 14,9 mln zł zysku netto i 142,2 mln zł przychodów. Realizując produkcję nowych gier na niespotykaną wcześniej skalę Grupa bez problemu odnotowała zysk na wszystkich poziomach operacyjnych i generowała gotówkę. Dodatnie, wysokie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły 22,1 mln zł. Dzięki temu w 2013 r. CD PROJEKT spłacił 4,74 mln zł swojego zadłużenia z tytułu umów kredytów i pożyczek, a na koniec roku posiadał środki pieniężne i ekwiwalenty w wysokości 39,68 mln zł oraz 805 tys. zł w pozostałych płynnych aktywach finansowych. Sytuację postanowił skomentować prezes spółki, Adam Kiciński:

 „W zeszłym roku udowodniliśmy, że nawet bez premiery zarabiamy pieniądze. Dzięki temu produkujemy Wiedźmina 3 oraz Cyberpunka 2077 a także realizujemy kilka mniejszych projektów praktycznie bez wykorzystania zewnętrznego finansowania. Nie mamy wątpliwości, że jakość Wiedźmina 3 będzie miała istotne, bezpośrednie przełożenie na jego sukces komercyjny i biznesowy. Dodatkowe cztery miesiące pozwolą nam na satysfakcjonujące nas dopracowanie gry w ostatniej fazie produkcji i wielokrotne jej testowanie tak, aby dostarczyć graczom produkt kompletny”.

Trzecia część przygód Geralta z Rivii jest oczekiwana przez miliony graczy na całym świecie. Tym nie mniej marka może pochwalić się wspaniałymi wynikami poprzednich części cyklu. Łącznie na całym świecie sprzedano już ponad 7 mln egzemplarzy obu gier. Rosnąca baza graczy, która poznała wcześniejsze części wiedźmińskiej sagi to poważny atut CD PROJEKT przed premierą gry Wiedźmin 3 Dziki Gon, który już teraz jest jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów o czym świadczą liczne nagrody, wyróżnienia oraz wygrane plebiscyty. Trzecia część Wiedźmina zadebiutuje w lutym przyszłego roku – równocześnie na komputery PC oraz konsole Xbox One oraz PlayStation 4.

Elementem działań wspierających premierę Wiedźmina 3 jest wykorzystanie marki w kolejnych produktach rozszerzających uniwersum wiedźmińskie i stanowiących dla Spółki źródło dodatkowego przychodu. Są to m.in. gra planszowa The Witcher Adventure Game (premiera w trzecim kwartale roku) wraz z cyfrową wersją przeznaczona na tablety oraz seria komiksów, z których pierwszy zadebiutuje już 19 marca.

W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć o planowaniu nowego projektu warszawskiego studia. Nowy projekt to multiplatformowa gra na urządzenia mobilne wykorzystująca zaawansowane możliwości technologiczne tabletów i smartfonów. Prace, prowadzone wraz z partnerem zewnętrznym, trwają od ponad roku i są mocno zaawansowane. Komercyjna wersja projektu zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Written By
More from Patryk

Killzone: Shadow Fall – dziś premiera dodatku Insurgent Pack

Killzone: Shadow Fall to pierwszoosobowa strzelanina akcji, za którą odpowiada firma Guerilla...
Read More