Castlevania: Lords of Shadow 2 – premiera, pierwsze oceny i recenzje

Sympatycy gatunku slasherów obchodzą dziś małe święto. Na światowym rynku debiutuje Castlevania: Lords of Shadow 2, produkcji Mercury Steam. Jest to kontynuacja gry wydanej na PlayStation 3 i Xboksa 360 w 2010 o tym samym tytule.

castlevania-lords-of-shadow-review-banner2

Dziś ma miejsce światowa premiery gry Castlevania: Lords of Shadow 2. Tytuł hiszpańskiego studia Mercury Steam będzie dostępny w naszym kraju już w ten piątek. Gra przeznaczona jest na platformach PlayStation 3, Xboksie 360 i komputerach osobistych. W sieci pojawiły się pierwsze recenzje tego slashera, z którym rzesze fanów krwistej akcji wiążą wielkie nadzieje. Pamiętajcie że nadal możecie zaopatrzyć się w całkiem ciekawą edycję kolekcjonerską szpili wydawnictwa Konami. Pierwsze opinie recenzentów są dość rozbieżne. Same teksty nie odpowiadają jasno na pytanie z jakim tytułem mamy tak naprawdę do czynienia. Zanim przejdziemy do wspomnianej listy recenzji, rzućcie okiem na zwiastun premierowy gry.

Recenzenci uskarżają się na wiele pomniejszych błędów, które mają wpływ na ogólny odbiór gry. Magazyn Edge podkreśla w recenzji, że gra wygląda brzydko i tak samo wypada jej rozgrywka. Nasz protagonista porusza się po małych lokacjach jak szczur w labiryncie. Z drugiej strony mamy recenzję poczytnego portalu z materiałami wideo GameTrailers, który docenia wysiłki studia Mercury Steam. Według dziennikarzy tego źródła, lokacje są ciekawe, pełne przepychu, bossowie zaś fantastycznie naszkicowani. 

Oceny, jak wspominałem, są mocno rozstrzelone. Poniżej możecie przejrzeć teksty wybranych redakcji:

 

 

Lords of Shadow 2 jest w założeniu zwieńczeniem historii, którą twórcy starają się nam opowiedzieć przez ostatnie trzy odsłony serii. Twórcy zapewniali we wcześniejszych wypowiedziach, że projekt wraca do korzeni, mają być ciekawsze starcia z bossami, mniejsze natężenie sekwencji zręcznościowych, jak również wymagający system walki. Recenzenci są zgodni co do jednego, poziom artystyczny gry wynosi ją poza przeciętną w swoim gatunku. Prawda jest taka, że podobnej stylistyki, mrocznego klimatu i sylwetek bohaterów próżno szukać u konkurencji.

Written By
More from Patryk

Wiedźmin 3: Dziki Gon – twórcy zapowiadają darmowe DLC dla wszystkich

CD Projekt RED ogłasza program darmowych rozszerzeń DLC do gry Wiedźmin 3:...
Read More