Capcom przygotowuje nowe odsłony Devil May Cry i Dead Rising

Firma Capcom ma ambitne plany na przyszłe lata, bowiem w produkcji są kolejne odsłony serii Resident Evil, ale również Devil May Cry oraz Dead Rising. To już pewne, Dante i zombiaki powracają.

Capcom założył sobie ambitny plan wydawniczy. Firma zakłada, że rynek konsol tej generacji w 2016 roku osiągnie 83,2% całego i mimo nie zarabiania za dużo na konsolowych grach, traktuje ten właśnie rynek jako stabilne źródło dochodu. Dlatego dziś dowiadujemy się o planach na nadchodzące lata, w których mają pojawiać się na rynku wysokobudżetowe gry AAA ze znanych serii.

Możecie liczyć na powrót znanych i lubianych marek, wśród których w planie strategicznym znajdują się:

  • Resident Evil
  • Devil May Cry
  • Street Fighter
  • Monster Hunter
  • Dead Rising
  • Oraz ”coś nowego”

Raport potwierdza również wcześniejsze doniesienia na temat wspierania urządzeń wirtualnej rzeczywistości w grze Resident Evil 7. To bardzo ciekawe, bowiem Capcom najwidoczniej zaczyna rozumieć zmiany zachodzące na rynku i stara się do nich dostosowywać. Fajnie, że firma dba o swoje marki i planuje je sukcesywnie kontynuować. Gry takie jak Resident Evil, Devil May Cry czy Dead Rising to jedne z najpopularniejszych marek na rynku, więc z wielką chęcią zagram w ich kontynuacje.

Co ciekawe, Capcom nie planuje również odwrócenia się od użytkowników konsol PlayStation 3 i Xboksa 360. Studio ma w planach kilka mniejszych projektów, które mają zadebiutować na tych platformach. Miło z ich strony, a teraz czekamy na konkrety.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/10/capcom.png”]

[interaction id=”56178ed674a791dd4b671075″]

Written By
More from Patryk

Activision prezentuje krótki teaser, czyżby Call of Duty: Black Ops 3?

Koncern Activision zamieścił na łamach YouTube krótki teaser najnowszej odsłony Call of...
Read More