Capcom celuje w zachodni rynek, zamyka drzwi przed lokalnymi deweloperami

xbox ps4

Firma Capcom potwierdziło w oficjalnym stanowisku, że nie zamierza zamykać się na lokalnym rynku, tym samym deweloperzy, którzy projektują gry tylko z myślą o Japonii, nie mają czego szukać w siedzibie żółto niebieskich.

capcom_logo

Kilka dni temu informowałem Was o zmianach i wielkich planach firmy Capcom na nadchodzące pięć lat. Koncern ma w planach zatrudnić pięciuset projektantów, którzy przez ten okres będą pracować nad wysokobudżetowymi markami, zmierzającymi na platformy nowej generacji. Jak się okazuje, drzwi Capcom zamknięte są przed wszystkimi tymi, którzy chcą produkować gry tylko dla japońskiej publiczności. Żółto niebiescy zamierzają zmobilizować trzy swoje wydziały, ameryki północnej, Europy i Japonii, aby wykrzesać jak największą liczbę siły przerobowej, która uderzy w globalnego klienta. Na ten temat wypowiedział Yoshinori Ono, twierdząc że trzeba celować w gracza globalnego, nie zamykając się tylko do grona hardcore’owych odbiorców, właścicieli konsol czy komputerów, liczy się również rynek mobilny i cyfrowa dystrybucja.

”Wyzwanie dla nas to zaadoptowanie się do na jak największej liczbie rynków, stanie się globalnym i wszechstronnym. W Japonii dla przykładu, konsole stacjonarne cieszą się takim samym udziałem w gospodarstwach domowych co urządzenia mobilne czy komputery. Z drugiej strony, w Azji wciąż się rozwijamy, ponieważ tam gracze używają tylko konsol stacjonarnych. Naszym zadaniem jest wykształcenie tam dystrybucji cyfrowej. W Stanach Zjednoczonych i Europie gry wideo są bardzo rozwinięte i ”zachodnie”, w Japonii jest inaczej, musimy się zmienić, ponieważ gry z naszego kraju nie są wstanie rywalizować za granicą, w tym sensie nie są globalne.”

Uważam że Capcom zbyt fanatycznie podchodzi do kwestii różnic kulturowych i regionalnych. Zachodnia szkoła robienia gier rozwinęła się w ostatnich latach, ale japońscy deweloperzy również mają coś do zaoferowania. Co myślicie o japońskich grach wideo, nastąpił ich zmierzch czy zbliża się ich odrodzenie?

dzięki [ videogamer

Written By
More from Patryk

Battlefield Hardline okryło się złotem – gra została ukończona

Electronic Arts oficjalnie potwierdzili na Twitterze, iż prace nad grą Battlefield Hardline...
Read More