Call of Duty Patriots stało się faktem?

W sieci pojawiły się ciekawe informacje na temat kolejnej odsłony Call of Duty, która miałaby nosić podtytuł Patriots. Gra ma trafić tylko na konsole nowej generacji oraz PC. Poznaliśmy kilka konkretów na jej temat.

Nowa odsłona Call of Duty miałaby nas zabrać na front I Wojny Światowej.
Nowa odsłona Call of Duty miałaby nas zabrać na front I Wojny Światowej.

W końcu musiało to nastąpić, mianowicie w sieci pojawiły się pierwsze, dość dokładne plotki na temat kolejnej, tegorocznej odsłony serii Call of Duty. Jak na ironię, dzieje się to na kilka tygodni przed targami E3, a informacje te publikuje mało znany serwis informacyjny Bubble News. Redaktorzy serwisu powołują się na anonimowe źródła w siedzibie Activision i donoszą, że najnowsza odsłona gry miałaby nazywać się Call of Duty Patriots. Gra na dzień dzisiejszy nosi nazwę kodową Blacksmith, jej platformy docelowe to PlayStation 4, Xbox One oraz komputery osobiste. Co więcej, tytuł nie obsługuje technologii Unreal Engine 4, a więc jest opracowany w tym samym środowisku co Call of Duty: Ghosts. Największą ciekawostką jest jednak fakt, że gra zabierze nas na front I Wojny Światowej, gdzie wcielimy się w nowego bohatera.

Nad grą pracuje firma Sledgehammer Games i jak się okazuje, zamierza ona wpleść w historię z początku ubiegłego wieku elementy science-fiction. Mowa tutaj o retro-futurystycznych motywach oraz zabawy w podróże w czasie. Gracz spotka w kampanii jednego z bohaterów, który odgrywał główną rolę w poprzednich odsłonach serii. Jeżeli chodzi o rozgrywkę, to ma być ona zgodna z charakterystyką serii. Główny tryb fabularny będzie trwał sześć godzin, ale autorzy gry udostępnią nam dodatkowe dwa scenariusze. Ciekawostką jest fakt, że główną linię fabularną będziemy mogli pokonać razem z przyjaciółmi na kanapie – do gry wraca klasyczny tryb kooperacji na podzielonym ekranie. Oczywiście daniem głównym będzie tryb wieloosobowy, o którym na dzień dzisiejszy wiemy niewiele.

Tak jak wspominałem, tytuł trafi tylko na konsole nowej generacji oraz PC. Dziwi mnie jednak fakt, że Activision zamierza korzystać z wysłużonego silnika graficznego, który napędzał kilka ostatnich odsłon serii. Już w przypadku Call of Duty: Ghost zabieg ten się nie do końca powiódł, jak będzie tym razem?

Czym będzie Call of Duty Patriots? Tego dowiemy się oficjalnie na targach E3!
Czym będzie Call of Duty Patriots? Tego dowiemy się oficjalnie na targach E3!

 

Written By
More from Patryk

Nowy gameplay z gry Street Fighter V na PlayStation 4

PlayStation 4 w przyszłym roku otrzyma mocarną grę ekskluzywną z gatunku bijatyk....
Read More