Call of Duty: Elite jutro zostanie oficjalnie zamknięte

Firma Activision zapowiedziała, że już jutro usługa Call of Duty Elite zostanie na dobre wyłączona. Subskrybenci będą mogli przerzucić się na bezpłatną aplikację mobilną, która wspiera Call of Duty: Ghosts.

call-of-duty

 

Z końcem lutego firma Activision zamierza wyłączyć całkiem ciekawe Call of Duty: Elite. Co gracze otrzymają w zamian? Miejsce usługi Elite zajmie aplikacja na urządzenia mobilne, która debiutowała razem z Call of Duty: Ghosts.  ększość funkcji wycofywanej usługi przejmie więc wspomniana aplikacja. To za jej pośrednictwem przygotujemy sobie postać do walki, sprawdzimy nasze statystyki, jak również będziemy mogli przyłączyć się do walki klanów. Statystyki z Call of Duty: Modern Warfare 3 i Call of Duty: Black Ops pozostaną do wglądu tylko z poziomu wybranych gier. Użytkownicy wspierający usługę Elite zachowają swój specjalny emblemat. Wi Warto nadmienić, że Activision nie planuje przywracać do życia wspomnianej usługi.

Co ciekawe, Activision udzieli równeż wsparcia wszystkim graczom, którzy logowali się na swoim profilu po 1 stycznia tego roku. Mowa tutaj o podwójny XP (punktach doświadczenia), dla subskrybentów Elite, aktywnym przez 120 minut. Nadarzy się więc świetna okazja ku temu, aby podrasować swoje statystyki i szybciej nabić poziomy dla swoich postaci. Niestety wydawca nie ogłosił jeszcze, kiedy ma to nastąpić.

Call of Duty Elite zadebiutowało nieco ponad dwa lata temu. Inicjatywa miała zrzeszać wszystkich fanów marki w jednym miejscu. Activision wielokrotnie podkreślało, że pragnie rozwijać usługę, dorzucać do niej nowe elementy i wokół niej budować siłę marki. Elite oferowało dostęp do statystyk z gier Call of Duty, jak również sporo funkcji czysto społecznościowych. Usługa była płatna, tym nie mniej wraz z premierą Call of Duty: Black Ops II twórcy zrezygnowali z tego rozwiązania i oferowano darmowy dostęp. Usługa była dostępna na komputerach osobistych, PlayStation 3 i Xboksie 360.

Written By
More from Patryk

Gameplay z trybu ”The Dark Zone” w grze Tom Clancy’s The Division

Ubisoft publikuje kolejny materiał wideo z gry Tom Clancy’s The Division, w...
Read More