Call of Duty: Advanced Warfare – zaprezentowano tryby wieloosobowe

Firma Sledgehammer Games przywiozła na targi gamescom 2014 grę Call of Duty: Advanced Warfare w celu zaprezentowania trybów wieloosobowych w akcji.

Call of Duty: Advanced Warfare to kolejna odsłona bardzo popularnej serii strzelanin. Tym razem w klimatach science fiction.
Call of Duty: Advanced Warfare to kolejna odsłona bardzo popularnej serii strzelanin. Tym razem w klimatach science fiction.

Podczas specjalnie zorganizowanego pokazu przez firmę Activision zaprezentowano fragmenty rozgrywki wieloosobowej w Call of Duty: Advanced Warfare. Tytuł został pokazany na targach w Kolonii, czyli na tegorocznej edycji imprezy gamescom.

Autorzy gry zmieniają podejście do rozgrywek wieloosobowych dzięki egzoszkieletom, które wpłyną pozytywnie na umiejętności naszego zawodnika w trakcie starcia. Egzoszkielet pozwoli między innymi wykonywać dalekie skoki, szybkie uniki, jak również uderzenia w ziemię z powietrza. Dzięki zastosowaniu tych zmian rozgrywka ma być bardziej dynamiczna. Nasz kombinezon będziemy mogli wyposażyć w dodatkowe gadżety, w postaci tarczy, wyrzutni rakiet oraz systemu obrony (niszczy granaty i odbija pociski).

Kierownictwo studia Sledgehammer Games zapowiedziało, że zmianom ulegnie również system rozwoju naszego bohatera. W trakcie rozgrywki na mapach pojawi się tak zwane ”Supply Box”. Gracze dostaną dostęp do losowo dobranego wyposażenia w postaci broni lub elementu ubioru uzbrojenia. Jest to nawiązanie do rozwiązania Skrzyń Bojowych zastosowanego w Battlefield 4. 

W Advanced Warfare powróci system ”Scorestreak”, który wcześniej dostępny był w Black Ops 2. Podczas trwania rozgrywki odblokujemy specjalne ataki oraz umiejętności dzięki zdobytym punktom. Za liczbę 400 punktów będziemy w stanie przywołać na pole bitwy drona z karabinem maszynowym. Co ciekawe, w najnowszej odsłonie serii ma pojawić się również strzelnica, gdzie po dobraniu odpowiedniego ekwipunku będziemy mogli go osobiście przetestować. Autorzy gry udostępnią klasyczne tryby takie jak Hardpoint, Deathmatch, Domination czy też Capture the Flag. Oczywiście nie zabraknie nowości w postaci trybu Uplink. W tym przypadku będziemy starali się przechwycić małą satelitę i umieścić ją w bazie wroga. 

Call of Duty: Advanced Warfare to kolejna część serii pierwszoosobowych strzelanin. Gra zadebiutuje już 4 listopada tego roku na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 oraz na Xboksie 360.

 

 

 

Written By
More from Patryk

Zobaczcie pierwszy odcinek Star Wars: Battlefront Developer Diary

Star Wars Battlefront to gra studia DICE produkowana z myślą o konsolach...
Read More