Call of Duty: Advanced Warfare sprzeda się gorzej od Ghosts?

Call of Duty: Advanced Warfare może sprzedać się słabiej od swojego poprzednika. W sieci pojawiły się wypowiedzi ekspertów z organizacji analitycznej Sterne Agee.

Call of Duty: Advanced Warfare to kolejna odsłona bardzo popularnej serii strzelanin. Tym razem w klimatach science fiction.
Call of Duty: Advanced Warfare to kolejna odsłona bardzo popularnej serii strzelanin. Tym razem w klimatach science fiction.

Firma zajmująca się analizą finansową Sterne Agee twierdzi, że najnowsza odsłona marki Call of Duty może nie sprzedać się w takim nakładzie, jak Call of Duty: Ghosts. Całkiem prawdopodobne, że gra studia Sledgehammer Games może rozejść się w nakładzie mniejszym o trzy miliony sztuk od swojego poprzednika.

Co więcej, jeden z analityków firmy w osobie Arvinda Bhatii uważa, że najnowsza odsłona może poradzić sobie dobrze na rynku, a to za sprawą braku konkurencji w postaci Battlefielda. Z drugiej strony jednak okazuje się, że spadek zainteresowania grami na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 również może zaszkodzić Advanced Warfare. Większa grupa graczy zdołała się już przestawić na nową generację konsol, toteż zainteresowanie edycją gry na starsze platformy może maleć.

Oczywiście wielu wiernych fanów serii może być sceptycznie nastawionych do najnowszej odsłony serii, chociażby dlatego, że zawiedli się Call of Duty: Ghosts. Pamiętajmy jednak, że tytuł ten zarobił dla wydawcy miliard dolarów w przeciągu 24 godzin. Czy Call of Duty: Advanced Warfare jest w stanie pobić ten rekord?

[dzięki – http://www.vg247.com/2014/09/30/call-of-duty-advanced-warfare-will-likely-sell-millions-less-than-ghosts-says-analyst/]

Written By
More from Patryk

Serwis YouTube obiecuje wsparcie dla 60 klatek na sekundę

Koncern Google planuje sukcesywnie rozwijać platformę YouTube. W najbliższych miesiącach mają zostać...
Read More