Bungie twierdzi, że Destiny to największa gra w historii firmy

Destiny pojawi się na półkach sklepowych w przyszłym miesiącu. Z twórcami gry, firmą Bungie, rozmawiali redaktorzy serwisu Eurogamer na temat wielu elementów rozgrywki, w tym rozpiętości świata gry.

Destiny to gra studia Bungie, które w przeszłości odpowiadało za wielki sukces marki Halo.
Destiny to gra studia Bungie, które w przeszłości odpowiadało za wielki sukces marki Halo.

Premiera Destiny przypada na 9 września tego roku. Gra dostępna będzie w wersjach na Xbox One oraz PlayStation 4, PlayStation 3 i Xboksa 360. Długie miesiące oczekiwania na ten tytuł oraz droga kampania marketingowa skutecznie przyciągnęły wielu graczy do tej marki. Studio Bungie twierdzi, że to ich największa gra w historii działalności firmy.

Na temat Destiny z redakcją Eurogamera rozmawiał Jonty Barnes, szef projektu. Uważa on, że jest to największa gra w dorobku Bungie. Podczas rozgrywki dostępne będą aż cztery planety – Ziemia, Księżyc, Mars i Wenus. Dla studia wykreowanie takiego środowiska gry było sporym przedsięwzięciem, o wiele większym, niż wszystko dotychczas.

”Nie martwię się, ponieważ wiem, że Destiny to ogromna gra, o czym świadczy także mój pot i krew. To było dla nas ogromne przedsięwzięcie, dużo większe niż nasze wszystkie wcześniejsze projekty.[. . .] Kto wie, dokąd będziemy zmierzać? Układ Słoneczny i zaplanowane już pomysły dają nam tyle możliwości. O niektórych konceptach jeszcze nie rozmawialiśmy.”

Ostatnio zakończyły się testy wersji beta, które przyniosły wiele ciekawych wniosków oraz opinii społeczności graczy. Z pewnością będzie to jedna z głośniejszych premier tego roku, a może i najważniejsza z punktu widzenia branży. Tytuł kosztował producenta wiele pracy oraz wysiłku. Już za kilkanaście dni sprawdzimy osobiście jego finalną wersję.

Destiny trafi wyłącznie na konsole Sony i Microsoftu, czyli na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One oraz na Xboksa 360. Premiera gry zaplanowana jest na 9 września tego roku.

Written By
More from Patryk

Downgrade grafiki w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon widoczny gołym okiem

W sieci pojawiły się kontrowersyjne screeny z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon....
Read More