Branża rośnie w siłę dzięki kobietom

BBC przeprowadziło bardzo ciekawy wywiad z Siobhan Reddy, która wypowiedziała się na temat kobiet w branży gier wideo. Trzeba przyznać, że rzeczywiście ostatnimi czasy Panie co raz bardziej interesują się elektroniczną rozrywką. Czy w w tej branży nadchodzi czas płci pięknej?

Aisha Tyler poprowadziła kilka ostatnich konferencji Ubisoftu na targach E3. Jak widać kobiety co raz więcej znaczą w branży gier wideo.

W rozmowie z radiem BBC 4 Siobhan Reddy, prezes studia Media Molecule wyznała, że w branży gier wideo nadchodzi czas kobiet. Jeżeli ten rynek ma się zmienić, to tylko przy pomocy płci pięknej i edukacji wczesnoszkolnej.

„Są statystyki, które mówią o dziewczynkach, które są coraz częściej zapisywane na dodatkowe zajęcia powiązane z nowymi technologiami, grami i systemami. Trzeba zaczynać jak najwcześniej, najlepiej w wieku ośmiu lat. Branża musi zmienić postrzeganie gracza, zachęcić te wszystkie kobiety do siebie i wspierania tejże. Mamy już kilka uzdolnionych kobiet na najwyższych stanowiskach, które wygryzły mężczyzn. Widać, że istnieje spory potencjał i trzeba go rozwijać.”

Audycja na kanale BBC Radio 4 przyniosła ciekawe informacje na temat branży gier wideo i planów dalszego jej rozwoju. Jak tłumaczy Siobhan Reddy, prezes Media Molecule, zachodzi potrzeba wczesnej edukacji i napływu kobiet do branży. Męski punkt widzenia reprezentowany jest od długich lat, według Reddy, to kobiety zadecydują o przyszłości i zmienią punkt widzenia. Warto zauważyć, że rzeczywiści kobiety w branży gier wideo są co raz częstszym widokiem. Niedawno byliśmy świadkami jak po raz kolejny konferencje Ubisoftu na targach E3 poprowadziła Aisha Tyler, a Ci, którzy zaglądają na GameSpot doskonale znają panią, która nazywa się Jess Mcdonnell. Jak widać panie też interesują się elektroniczną rozgrywką, co tylko powinno nas cieszyć.

Kobiety to nie tylko gracze, ale również producentki stojące za wielkimi grami.
Kobiety to nie tylko gracze, ale również producentki stojące za wielkimi grami.

 

 

Tags from the story
, ,
More from Mikołaj Ciesielski

Jaka jest różnica między The Last of Us, a The Last of Us Remastered?

The Last of Us to interaktywny survival horror autorstwa studia Naughty Dog....
Read More