Borderlands: The Pre-Sequel nie trafi na nową generację, ale dlaczego?

Borderlands: The Pre-Sequel to kolejna odsłona znanej i lubianej serii gier od studia Gearbox Software. Firma postanowiła wypuścić na rynek PlayStation 3 i Xboksa 360 najnowszą odsłonę serii, ale dlaczego pominięto nowe konsole Sony i Microsoftu?

xbox-one-and-ps4-logo-banner_625x245

 

Borderlands: The Pre-Sequel to kolejna gra z serii Borderlands, która trafi tylko na PlayStation 3, Xboksa 360 i komputery osobiste. Twórcy gry, studio Gearbox Software, postanowiło wypowiedzieć się na temat wyboru platform dla ich nowego shootera. Jak się okazuje, decyzja o nie wchodzeniu na rynek PlayStation 4 i Xbox One miała swoje solidne podstawy. Całość stara się argumentować Randy Pitchford, szef studia, który uważa że baza użytkowników starszych konsol jest o wiele większa. Fani serii i sympatycy uniwersum posiadają w większości starsze konsole Sony i Microsoftu, toteż do tych graczy chce trafić firma Gearbox.

[quote style=”4″ author=”Randy Pitchford – szef Gearbox Software”]”Borderlands: The Pre-Sequel to pełnoprawna odsłona serii, która trafi na platformy PlayStation 3 i Xboksa 360. Dlaczego tak wybraliśmy? Ponieważ nasza społeczność posiada wymienione konsole, toteż chcemy trafić do jak największej liczby graczy. Nie planujemy wydać gry na platformach nowej generacji.[. . .] Chodzi o to, że chcemy wykorzystać całą naszą energię na jeden tytuł, więc nie powinniśmy rozdzielać prac na konwersje na jedną, czy drugą generację.”[/quote]

W sieci pojawiły się również świeże materiały wideo prosto z rozgrywki w Borderlands: The Pre-Sequel. Tytuł wygląda naprawdę wyśmienicie, a sami twórcy znają silnik graficzny od podstaw. Wejście na nowy rynek wiąże się z wieloma zagrożeniami. Jestem więcej niż pewien, że Gearbox Software wyda na PlayStation 4 I Xbox One kolejną odsłonę serii, ale na ten moment będziemy musieli jeszcze poczekać.

Written By
More from Patryk

Jak dużo pieniędzy zarobił PewDiePie w roku 2014?

PewDiePie jest jedną z największych gwiazd YouTube na całej tej platformie. W...
Read More