Borderlands: The Pre-Sequel nie trafi na nową generację, ale dlaczego?

Borderlands: The Pre-Sequel to kolejna odsłona znanej i lubianej serii gier od studia Gearbox Software. Firma postanowiła wypuścić na rynek PlayStation 3 i Xboksa 360 najnowszą odsłonę serii, ale dlaczego pominięto nowe konsole Sony i Microsoftu?

xbox-one-and-ps4-logo-banner_625x245

 

Borderlands: The Pre-Sequel to kolejna gra z serii Borderlands, która trafi tylko na PlayStation 3, Xboksa 360 i komputery osobiste. Twórcy gry, studio Gearbox Software, postanowiło wypowiedzieć się na temat wyboru platform dla ich nowego shootera. Jak się okazuje, decyzja o nie wchodzeniu na rynek PlayStation 4 i Xbox One miała swoje solidne podstawy. Całość stara się argumentować Randy Pitchford, szef studia, który uważa że baza użytkowników starszych konsol jest o wiele większa. Fani serii i sympatycy uniwersum posiadają w większości starsze konsole Sony i Microsoftu, toteż do tych graczy chce trafić firma Gearbox.

[quote style=”4″ author=”Randy Pitchford – szef Gearbox Software”]”Borderlands: The Pre-Sequel to pełnoprawna odsłona serii, która trafi na platformy PlayStation 3 i Xboksa 360. Dlaczego tak wybraliśmy? Ponieważ nasza społeczność posiada wymienione konsole, toteż chcemy trafić do jak największej liczby graczy. Nie planujemy wydać gry na platformach nowej generacji.[. . .] Chodzi o to, że chcemy wykorzystać całą naszą energię na jeden tytuł, więc nie powinniśmy rozdzielać prac na konwersje na jedną, czy drugą generację.”[/quote]

W sieci pojawiły się również świeże materiały wideo prosto z rozgrywki w Borderlands: The Pre-Sequel. Tytuł wygląda naprawdę wyśmienicie, a sami twórcy znają silnik graficzny od podstaw. Wejście na nowy rynek wiąże się z wieloma zagrożeniami. Jestem więcej niż pewien, że Gearbox Software wyda na PlayStation 4 I Xbox One kolejną odsłonę serii, ale na ten moment będziemy musieli jeszcze poczekać.

Written By
More from Patryk

Pro Evolution Soccer 2015 to kompletnie odmieniony projekt

Od dłuższego czasu marka PES ma spore problemy, aby dogonić konkurencję w...
Read More