Borderlands 2 – fragmenty rozgrywki na PlayStation Vita

1312871289borderlands-2-wallpapers-hd

Borderlands 2 jest pierwszoosobową strzelaniną wydaną na PlayStation 3 i Xboksa 360 przez 2K Games w roku 2012. Za port gry na konsolę PlayStation Vita odpowiada studio Iron Galaxy. Na trwającej imprezie GDC 2014 mogliśmy sprawdzić gameplay.

1865708-289450

Na trwających właśnie targach Games Developers Conference 2014 zaprezentowano również grę Borderlands 2 w wersji na PlayStation Vita. W sieci pojawił się już nawet pierwszy zapis wideo, dzięki uprzejmości dziennikarzy serwisu IGN. Okazuje się jednak, iż studio odpowiedzialne za konwersję gry na przenośną konsolę Sony nie do końca poradziło sobie z ciężarem marki. Dziennikarze testujący tytuł studia Iron Galaxy uskarżali się na znaczne spadki animacji gry i ziarnistą grafikę. W momentach gdy na ekranie znajdowało się więcej przeciwników, Borderlands 2 potrafiło nieźle chrupnąć i wyraźnie zwolnić. Kolejnym zarzutem IGN jest niewygodny, mało intuicyjny i powolny system sterowania. Chodzi tutaj o połączenie standardowej kontroli poprzez przyciski i analogi, dodając do tego ekran dotykowy. Zabieg również nie wyszedł grze na dobre, łatwo można stracić kontrolę nad rozwojem sytuacji. 

Tym nie mniej wersja na PlayStation Vita jest wstanie prezentować zbliżony poziom wyzwania, grafiki i grywalności co jej domorosły odpowiednik. Deweloper zapowiedział również, że gra na wstępie otrzyma sześć dodatków DLC, które zostały jak dotąd wydane na potrzeby wspierania Borderlans 2. Dorzucona zostanie również opcja kooperacji czterech graczy, jak również funkcja Cross-save z konsolą PlayStation 3. Tytuł ma trafić na półki sklepowe tej wiosny, myślę że warto po niego sięgnąć.

Written By
More from Patryk

Assassin’s Creed Unity – gorące materiały z rozgrywki

Assassin’s Creed Unity to kolejna odsłona znanej i lubianej serii gier firmy...
Read More