Borderland zadziała dzięki wstecznej kompatybilności na Xbox One

Firma Microsoft ogłosił, iż popularna gra Borderlands będzie niebawem dostępna na konsoli Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności. Tytuł z pewnością zachwyci sympatyków rozgrywki w kooperacji, którym brakuje tego na najnowszej konsoli Microsoftu.

Niezwykle udana i popularna produkcja studia Gearbox będzie dostępna na konsoli Xbox One, ale co najważniejsze, będzie można przenieść nasze osiągi, wyniki i zapisy gry z wersji na Xboksa 360. Dopiero w listopadzie tytuł ten pojawi się w ramach usługi wstecznej kompatybilności, wraz z jej pełnoprawną premierą. Aktualnie gra Borderlands jest dostępna tylko i wyłączenie w testowej wersji na Xbox One.

Co ciekawe, Microsoft potwierdza, że zabawa w kooperacyjne zmagania będzie dostępna bez względu na posiadaną wersję. Grać ze sobą mogą właściciele oryginału na Xboksa 360, jak również edycji na konsolę Xbox One. To z pewnością wpłynie na decyzję wielu osób o powrocie do tego ciekawego tytułu.

Omawiana funkcja wstecznej kompatybilności, która została zapowiedziana na E3 2015, zadebiutuje dopiero w listopadzie. Microsoft się przechwala, że na starcie wsparcie otrzyma aż 100 wszelakiej maści tytułów z Xboksa 360. Najciekawsze i najpopularniejsze gry będą dostępne z poziomu Xbox One, a więc Wasze ulubione gry z poczciwego Xboksa 360 nadal przyniosą Wam wiele radości.

[efsnotification type=”alert” style=”radius” close=”false” ]Borderlands to gra komputerowa typu first-person shooter (FPS) osadzona w realiach science fiction, opracowana przez Gearbox Software i wydana 26 października 2009 roku przez 2K Games. Charakteryzuje się komiksową oprawą graficzną i próbą połączenia strzelanki z mechanizmami znanymi z gier RPG. Druga część serii pojawiła się na rynku w roku 2012, zaś Borderlands: The Pre-Sequel w 2014.[/efsnotification] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=oHnlBzVK3Zk” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”640″ height=”480″/]

[interaction id=”55c32716b7e78f9b32fdc025″]

Written By
More from Patryk

Need for Speed – sprawdź pierwsze recenzje gry Ghost Games

W sieci pojawiają się już pierwsze recenzje gry Need for Speed na...
Read More