BioShock w wersji na PlayStaton Vita turową strategią?

W sieci pojawiły się pogłoski na temat gry BioShock w wersji na PlayStation Vita. Gra nadal jest w fazie wczesnego projektowania, ale najprawdopodobniej nie będzie klasyczną strzelaniną.

PlayStation Vita to aktualnie najmocniejszy handheld na rynku.
PlayStation Vita to aktualnie najmocniejszy handheld na rynku.

Od dłuższego czasu trwają rozmowy na temat przeniesienia marki BioShock na PlayStation Vita. Twórca serii, Ken Levine uważa, że sprawa jest nadal w toku, ale można już mówić o wstępnych koncepcjach na ten przenośny tytuł. 

Przenośna edycja nie byłaby zwykłym portem gry z konsol stacjonarnych, ale przede wszystkim nowatorskim projektem, który odpowiadał by wymaganiom graczy korzystających z PlayStation Vita. Levine uważa, że najlepszym wyborem będzie gatunek turowych strategii, w którym marka BioShock mogłaby się pozytywnie odnaleźć. 

”Gdy ostatnio sprawdzałem, 2K i Sony nie mogli dojść do porozumienia. Jeszcze w 2011 roku byli dużo bardziej optymistycznie nastawieni. Sam bym się za to zabrał, ale są jeszcze prawnicy i w ogóle. Nadal kocham moje PS Vita. Myślałem o czymś w rodzaju Final Fantasy Tactics, z akcją przed upadkiem Rapture. Coś, co działałoby sprawnie na PS Vita i nie byłoby pod żadnym względem kompromisem. A jak niektórzy wiedzą, jestem wielkim fanem rozgrywki w turach.”

Ostatnią odsłoną serii było BioShock: Infinite, które pojawiło się na komputerach osobistych, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Tytuł zebrał bardzo pozytywne oceny w prasie (średnia na Metacritic 94 punkty). Firma Irrational Games postanowiła jednak zredukować swoją kadrę, toteż rozpoczęcie prac oraz porozumienie z Sony mogą być problematyczne. Miejmy nadzieję, że projekt finalnie ruszy. 

Written By
More from Patryk

Poznajcie szczegóły najnowszej aktualizacji systemu Xbox One

W sieci pojawiły się informacje dotyczące aktualizacji systemu konsoli Xbox One, która...
Read More