BF3 – nowy trailer, przemyślenia twórców

battlefield3-nowy-trailer-projektkonsola2
battlefield3-nowy-trailer-projektkonsola2

DICE zamieściło w Internecie nowy trailer Battlefielda 3 – aż 12 minut akcji prosto z pola bitwy.


    
DICE zamieściło w Internecie nowy trailer Battlefielda 3 – aż 12 minut akcji prosto z pola bitwy. Gra prezentuje się wyśmienicie, szczególnie pod względem animacji postaci i klimatu. Z kolei Patrick Bach, jeden z głównych producentów w DICE, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat obecnej sytuacji na rynku gier. Zdaniem Bacha, konsole obecnej generacji hamują rozwój całej branży – ekipa z DICE najwyraźniej nie może się doczekać następców PS3 i Xboxa 360.

– Większość powstających gier rzeczywiście nadal opiera się na tym, że konsole są priorytetem. Nie wiem dlaczego. Tak było pięć lat temu, ale świat się zmienił. Komputery są znacznie silniejsze niż konsole i właściwie nie ma aktualnie gier, które by to wykorzystywały – tak Patrick Bach komentuje sytuację branży gier w wywiadzie dla portalu geforce.com. Ta wypowiedź nie powinna nikogo dziwić, dla DICE priorytetem jest przecież wersja na komputery PC.

W dalszej części wywiadu, Bach odniósł się także do prac nad konsolowymi wersjami Battlefielda 3. – W teorii można argumentować, że budujemy go na platformie bardziej wydajnej i dlatego będzie wyglądać gorzej na konsolach. To nie przypadek, ponieważ gdy stawiamy sobie za cel wysoką jakość, możemy przeanalizować wszystkie składowe elementy, a potem wybrać te najważniejsze i wprowadzić je w życie korzystając z możliwości konsol. Myślę, że ludzie będą zaskoczeni tym, jak dobrze Battlefield 3 wygląda na konsolach – optymistycznie zakończył swą wypowiedź Bach. Nie pozostaje nic innego, tylko wierzyć mu na słowo.

Premiera nowego Battlefielda planowana jest na jesień tego roku.

M.P.

Battlefield-3-screen1-xbox360-ps3
Tags from the story
, , ,
Written By
More from konadmin

Hideo Kojima wesprze technologię Kinecta i SmartGlass

Wygląda na to, iż wyraził on zainteresowanie tymi technologiami przy projekcie Metal Gear...
Read More
battlefield3-nowy-trailer-projektkonsola2

DICE zamieściło w Internecie nowy trailer Battlefielda 3 – aż 12 minut akcji prosto z pola bitwy.


" />