Bethesda nie będzie wydawać gier hurtowo, koncentruje się na wielkich produkcjach

Bethesda to bardzo znany amerykański wydawca gier wideo. Firma wydała i wyprodukowała między innymi wszystkie odsłony serii The Elder Scrolls. Bethesda odpowiedzialna była także za wydanie Wolfenstein: The New Order, który zbierał bardzo dobre recenzje. Firma zapowiada jednak, że nie interesuje ich hurtowe wydawanie gier.

Bethesda nie tylko wydaje gry, ale również sama je tworzy.

Bethesda wydała we wrześniu zeszłego roku The Elder Scrolls Antology, czyli specjalną edycję, która zawiera wszystkie odsłony jednej z najlepszej serii gier RPG. Tymczasem polityka wydawania gier w ilościach dwudziestu, czy trzydziestu rocznie w ogóle nie trafia do twórców najwspanialszego RPG-a w branży. Do projektów trzeba podchodzić jednostkowo, aby poświęcać im czas i wsparcie. Właśnie dzięki takiemu podejściu firma nawiązała współprace z Shinjim Mikamim, który odpowiedzialny jest za The Evil Within,czyli survival horror, który zadebiutuje na rynku tej jesieni.

“Jako Bethesda wiemy, iż nie chcemy wydawać gier hurtowo, tak jak inni po dwadzieścia, czy trzydzieści gier rocznie. Naszą uwagę poświęcamy tym ważniejszym projektom. Cała nasza uwaga skierowana jest właśnie tam, nawet jeżeli mielibyśmy wydawać, jedną, dwie czy pięć gier w roku. Pełne wsparcie tych produkcji czyni je dopracowanymi i wspaniałymi”

Moim zdaniem takie podejście do wydawania gier jest bardzo rozsądne. W skrócie można powiedzieć, że Bethesda nie stawia na ilość, ale na jakość wydawanych przez siebie gier, co powinno cieszyć nas, graczy, ponieważ być może taka postawa Bethesdy da do myślenia innym wydawcom, którzy również dojdą do wniosku, że lepiej wydać pięć skończony i dobrych produkcji, niż dziesięć takich, które na pewno nie odniosą większego sukcesu na rynku.

More from Mikołaj Ciesielski

Nowe screeny z Dragon’s Dogma Online

Capcom raczy nas nowymi screenami z Dragon’s Dogma Online. Trzeba przyznać, że...
Read More